Китай з 2011 р. підвищить експортні мита на рідкоземельні метали

Влада Китаю ухвалила рішення підвищити в 2011 р. експортні мита на рідкоземельні метали. Нові зміни вступлять в силу з 1 січня 2011 р. Про це повідомляється в поширених сьогодні матеріалах Міністерства комерції КНР, передає РБК. Тим не менш, як уточнили у фінансовому відомстві країни, підвищення податків на вивіз рідкоземельних металів торкнеться тільки деяких елементів зі списку експортованих. Докладніша інформація про зміну мита не наводиться.
У Мінфіні КНР також повідомили про те, що Пекін залишить без змін експортні мита на різного роду енергоємні товари, такі, як вугілля, нафта, добрива та кольорові метали. У той же час країна має намір підтримувати на низькому рівні імпортні мита на 600 різних видів ресурсів, матеріалів і ключових компонентів.
Нагадаємо, в листопаді ц.р. Євросоюз вкотре висловив своє занепокоєння щодо питання про експорт рідкоземельних металів з Китаю. Також Брюссель заявляв про свій намір домагатися від Пекіна рішення зберегти в колишньому обсязі експорт рідкоземельних металів, зберігати поставки та уникати дискримінації в експортній політиці країни.
На сьогодні, за даними Євросоюзу, в Китаї розташовані тільки 37% від усіх світових запасів рідкоземельних металів, проте країна забезпечує 97% від потреб у них. Проте 19 жовтня ц.р. в деяких засобах масової інформації з'явилися повідомлення про те, що з 2011 р. Китай планує істотно скоротити експорт рідкоземельних металів до 72% від колишнього обсягу з метою створення національного резерву даних видів сировини. Розвідані запаси рідкоземельних металів у Китаї в 1996 р. становили 43 млн т, однак уже до 2009 р. обсяг запасів скоротився до 27 млн т. Згідно зі статистикою Міністерства торгівлі КНР, китайських ресурсів вистачить ще на 15-20 років, якщо масштаби їх видобутку залишаться колишніми.
Китай постачає на експорт практично всі рідкоземельні метали, застосовувані в високотехнологічній промисловості. На КНР припадає 95% світових обсягів видобутку рідкоземельних металів і близько 60% їх споживання. Китай займає перше місце у світі за запасами вольфраму, індію та інших рідкісних металів. Запаси такої сировини мають також США, Канада, Австралія та інші країни, але вони призупинили видобуток, оскільки імпортувати дані метали з КНР виявилося вигідніше.
У групу рідкісноземельних елементів входять діспрозій, тербій, тулій, лютецій, ітрій та інші. Вони використовуються в різних галузях радіоелектроніки, у приладобудуванні, хімічній та оборонній промисловості.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся