ru ua

Китай закликав вивести американську систему протиракетної оборони із Південної Кореї

Китай закликав вивести американську систему протиракетної оборони із Південної Кореї Фото: THAAD

Китай наполягає на відкликанні THAAD з Південної Кореї

Китайська народна республіка закликала вивести американську систему протиракетної оборони THAAD з Південної Кореї. Про це повідомляє Reuters.

"Китай підтвердив у четвер, 1 червня 2017 року, свій заклик до виведення системи протиракетної оборони Сполучених Штатів Америки", - заявила прес-секретар МЗС Китаю Хуа Чунінг на офіційному прес-брифінгу.

У свою чергу, президент Південної Кореї Мун Дже Ін відправив свого помічника в Вашигтон, щоб запевнити США у своїй прихильності розміщення системи ПРО.

Так, Мун наказав на цьому тижні провести розслідування у зв'язку з відсутністю інформування його офісу про розгортання ще чотирьох пускових установок для високонадійної системи оборони США (THAAD) в Південній Кореї.

"Мій заказ на розслідування THAAD - це суто внутрішня міра, і я хочу чітко заявити, що не намагаюся змінити існуюче рішення (про розміщення) або послати сигнал в Сполучені Штати", - заявив Мун у понеділок у США сенатора Діку Дурбіну.

До речі, перегляд розміщення системи протиракетної оборони THAAD, яка стала причиною розбіжностей з головним економічним партнером Китаєм, був одним з передвиборних обіцянок глави Південної Кореї.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що США завершили установку системи протиракетної оборони THAAD в Південній Кореї для перехоплення ракет Північної Кореї.