Кириленко: Для закону про декриміналізації економічних злочинів немає необхідних 226 голосів у ВР

НовиниПолітика    31.10.2011 - 12:15

Для закону про декриміналізації економічних злочинів у Верховній Раді немає необхідних 226 голосів. Про це в ході Погоджувальної ради ВРУ заявив голова фракції "БЮТ-Батьківщина" Іван Кириленко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Проект закону Президента був готовий до розгляду ще на минулому пленарному тижні. Ми бачимо, що його немає на порядку роботи парламенту на цьому тижні, хоча це проект закону Президента, його потрібно розглядати невідкладно", - повідомив він.
Зі слів Кириленка, це говорить про відсутність домовленостей і необхідних 226 голосів.
У той же час, спікер ВРУ Володимир Литвин додав, що Комітет ВРУ "буде засідати в середу... Давайте відкладемо розгляд на четвер, на п'ятницю", - запропонував він.
Крім того, Кириленко закликав створити робочу групу для підготовки нового проекту закону про вибори народних депутатів.
"Ми відкликаємо свої проекти законів про вибори. І ми просимо наших колег по опозиції також відкликати проекти законів про вибори. І ми закликаємо сідати разом, писати спільний проект законів про вибори. І тільки таким має бути проект закону про вибори... Ми пропонуємо створити робочу групу, щоб підготувати такий проект закону", - сказав він.
Кириленко підкреслив, що "запропонований проект закону про вибори правлячою коаліцією спричинить за собою, що взагалі опозиції не буде. І тоді Україну очікує європейська ізоляція... якщо ви залишите цей проект закону, то ми не будемо приймати участь у його розгляді, ми не будемо тоді працювати".

Раніше глава парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявляв, що компроміс по закону про гуманізацію кримінальної відповідальності в результаті правопорушень у сфері господарської діяльності не знайдений.

"Наші колеги з опозиції повинні чітко сказати, за що вони хочуть, щоб ми голосували. Поки ми цього не бачимо... Наскільки мені відомо, вони що-то написали, але ми ще не бачили тексту, тому ми вважаємо, що наскоком голосувати за закон недоцільно", - зазначив Єфремов.
Він також нагадав, що Партія регіонів виступає проти "написання закону під конкретну людину".
Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №9221 від 27 вересня 2011 року., ініційований Президентом України Віктором Януковичем, про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності).
У цьому законопроекті немає статті 365 Кримінального кодексу, за якою 11 жовтня екс-прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко винесли вирок.
В цілому законопроектом пропонується за скоєння злочинів у сфері господарської діяльності замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкції у вигляді штрафу.
Що стосується 365 ст. Кримінального кодексу, то у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти по її декриміналізації.
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в січні 2009 р. і зобов'язав її виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top