Кіпр прогнозує збільшення видобутку природного газу на Кіпрському шельфі в найближчі 2-3 роки

НовиниЕнергетика    18.03.2015 - 17:31

Кіпр прогнозує збільшення видобутку природного газу на Кіпрському шельфі в найближчі 2-3 роки. Про це в ході третин міжнародної конференції "Україна-Кіпр: інвестиційні рішення" повідомив посол Кіпру в Україні Вассос Чемберлен, передає кореспондент РБК-Україна.

"Поступово Кіпр співпрацюватиме з великими міжнародними газовими компаніями і експлуатуватиме всі ділянки (родовища газу, - ред.). Це велика перспектива для Кіпру, і вже в найближчі 2-3 роки експлуатація буде приносити прибуток Кіпру", - сказав Чемберлен.

За словами посла, наприкінці минулого року був визначений об'єм усіх запасів природного газу. "Буквально вчора уряд Кіпру та транснаціональна компанія Mobil досягли угоди про експлуатацію одного з родовищ природного газу. Це родовище Афродіти. Запаси там оцінюються в 4,5 трлн куб. Футів ... Було вирішено після наукового висновку, що запаси варто експлуатувати, і буде співпраця з Єгиптом з цього питання. Тобто природний газ буде експлуатуватися у співпраці з Єгиптом, він єгипетський. Всього є 13 родовищ на шельфі Кіпру, які мають по геологічному прогнозом запаси природного газу ", - розповів дипломат.

Чемберлен також не виключив, що в покупці природного газу, видобутого на Кіпрському шельфі, буде зацікавлений Китай.

Нагадаємо, в листопаді 2013 р. уряд Кіпру підписав із французькою компанією Total меморандум про взаєморозуміння за проектом будівництва заводу з виробництва скрапленого (зрідженого) природного газу (СПГ).

Як відомо, Кіпр раніше заявив про намір розпочати промислову розробку родовищ газу до 2020 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: Кипр, шельф
On Top