Київрада затвердила містобудівну політику та змінила порядок перейменування вулиць

На пленарному засіданні сесії Київради депутати розглянули 251 проект рішення. Зокрема, проголосували за внесення змін до бюджету міста, згідно з якими 104 млн грн буде спрямовано на виплату зарплати працівникам бюджетних установ та 50 млн грн - на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян, повідомляє прес-служба Київради.

Також Київрада підтримала два важливі проекти рішень у блоці "містобудування та землекористування" - міську програму створення містобудівної документації та проект рішення про основні засади містобудівної політики в місті Києві.

"Ці документи мають стати свого роду містобудівною конституцією Києва. Їх прийняття забезпечить виконання положень генерального плану м. Києва, Стратегії розвитку м. Києва до 2025 р., комплексний містобудівний розвиток територій Києва, сприятиме спрощенню процедурних питань, поліпшенню інвестиційного клімату в будівництві, екологічних та соціальних умов життєдіяльності населення, стану довкілля, збереженню і ефективному використанню об'єктів культурної спадщини", - пояснила заступник міського голови - секретар Київради Галина Герега.

Затвердження міської програми створення (оновлення) містобудівної документації в місті Києві дасть можливість протягом 2014 р. розробити та затвердити детальні плани усіх територій м. Києва, де планується забудова, потрібна зміна цільового призначення земель, очікується інвестиційна активність.

До розробки детальних планів територій місто планує залучити інвестиційні кошти.
Також депутати Київради підтримали проект рішення "Про затвердження порядку найменування об'єктів міського підпорядкування, присвоєння юридичним особам та об'єктам міського підпорядкування імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у місті Києві".
Цим порядком визначаються підстави найменування районів міста, житлових масивів, станцій метро, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів та інших об'єктів міського підпорядкування, в тому числі присвоєння імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій юридичним особам, майно яких перебуває у власності територіальної громади міста Києва.

На відміну від попереднього порядку найменувань у цьому містяться обмеження щодо перейменування об'єктів міського підпорядкування.

Як зазначила Галина Герега, дублювання назв - це дуже поширена проблема у столиці.

Так, наприклад, ім'я Лесі Українки носять дві вулиці і бульвар. У різних районах Києва одразу три вулиці Гоголя. "Це створює незручність під час виклику швидкої допомоги, міліції, пожежників, таксі та при оформленні документів", - сказала вона.

Вирішенням цієї проблеми займеться спеціально створена при Київській міській раді комісія, до складу якої ввійдуть: Київський міський голова, представники профільних структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації, вчені-історики, мовознавці, краєзнавці, архітектори, громадські діячі, члени творчих спілок та громадських організацій.

Крім того, зміна імені фізичної особи, ювілейної або святкової дати, назви і дати історичної події, присвоєних юридичним особам та об'єктам права власності, здійснюватиметься лише після проведення громадського обговорення.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся