Київрада має намір ввести обмеження на торгівлю алкоголем і тютюном з 22:00 до 08:00

Київрада має намір ввести обмеження на торгівлю в столиці алкоголем і тютюном з 22:00 до 08:00, пише "Комерсант-Україна".
Учора комісія міськради з питань торгівлі, підприємництва, громадського харчування та послуг розглянула проект рішення про обмеження торгівлі цими товарами в кіосках, магазинах і супермаркетах. Їм пропонується заборонити реалізацію цих товарів в малих архітектурних формах (МАФ), стаціонарних об'єктах торгівлі та торговельних установах, розташованих в окремих будівлях. Кафе і ресторанів дане обмеження не торкнеться. Порушників планується позбавляти торгової ліцензії. На думку ініціатора проекту, голови фракції "Соціальна справедливість" Алли Шлапак, його прийняття дозволить знизити споживання шкідливої ​​для здоров'я продукції, зменшити масштаби пияцтва та забезпечити спокій киян у нічний час.
Нагадаємо, це не перша спроба Київради обмежити продаж алкоголю в столиці. У грудні 2010 року, прагнучи захистити молодь від пияцтва та куріння, депутати повністю заборонили торгувати алкогольною та тютюновою продукцією в МАФ площею до 40 кв. м. Ряд підприємців направили до судів позови про визнання даного рішення недійсним, оскільки право введення подібних заборон місцевою владою не передбачено законодавством. У квітні цього року заборону на торгівлю алкоголем у кіосках був опротестований прокуратурою Києва за підтримки депутатів.
Тому вчорашнє обговорення звелося до пошуку можливостей уникнути судових розглядів. Так, на думку заступника начальника Головного управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування Київської міської держадміністрації (КМДА) Оксани Шрамченко, в рішенні необхідно уникнути використання терміну "заборона". "Київрада може, наприклад, дозволити торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами з 08:00 до 22:00", - пояснила Шрамченко. Член комісії Київради з питань торгівлі та підприємництва Наталя Новак (фракція УДАР Віталія Кличка) запропонувала звернутися до Верховної ради з проханням надати місцевим радам необхідні для введення заборонних заходів повноваження. У результаті комісія доручила КМДА вивчити досвід інших міст, де запроваджено таку заборону. В даний час він діє у Львові, Тернополі та Луцьку.
Вчора комерційний директор мережі супермаркетів "Сільпо" Андрій Шутко відмовився коментувати наслідки можливої ​​заборони нічної торгівлі алкоголем і тютюном у великих магазинах. Разом з тим віце-президент торгово-промислової конфедерації В'ячеслав Сокерчак вважає, що заборонні заходи не зменшать споживання шкідливих продуктів: "Знайдуться підприємці, які непогано зароблять на черговій забороні. Подібне вже відбувалося в СРСР, коли після заборон на продаж алкоголю на вулицях прямо з багажників "Жигулів" горілку продавали в кілька разів дорожче".
Такої ж думки дотримується і ряд депутатів Київради. "Якщо прибрати алкогольні напої з стаціонарних торговельних закладів, в столиці настане розквіт сурогатного алкоголю, як це відбулося у Львові", - вважає Олена Овраменко (фракція "Народної партії"). Власники кіосків не побоюються запланованого нововведення. "Населення просто пристосується до нового графіку", - сказала голова Асоціації власників МАФ Тетяна Петренко.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся