ru ua

У Київській області споживання газу тепер можна розрахувати в трьох енергетичних одиницях

У Київській області споживання газу тепер можна розрахувати в трьох енергетичних одиницях У Київській області споживання газу тепер можна розрахувати в трьох енергетичних одиницях

"Київоблгаз" надав своїм споживачам таку можливість

"Київоблгаз" надав своїм споживачам можливість самостійно розрахувати споживання газу в трьох енергетичних одиницях - кіловат-годинах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) і мегаджоулях (МДж), що стало можливим завдяки оприлюдненій компанією інформації про маршрути транспортування природного газу та середньозваженої теплоти згоряння по кожному з маршрутів. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Інформування споживачів про кількість тепла, яке виділяє газ при використанні визначеного обсягу, закріплено постановою НКРЕКП. Згідно з нормативним актом, "Київоблгаз" публікує на своєму сайті наявні маршрути транспортування природного газу по Київській області (всього в області 137 маршрутів), за якими можна простежити від якої газорозподільної станції надходить природний газ і отримати дані про його середньозважену теплоту згоряння.

Додатково такі дані "Київоблгаз" передає постачальнику газу зі спеціальними обов'язками для їх розміщення на рахунках побутових споживачів. Таким чином кожен споживач отримує інформацію про номер маршруту транспортування газу в свій будинок, його якість і обсяг спожитої енергії в трьох енергоодиницях.

"Інформація про кількість спожитої енергії дозволить споживачам більш ефективно використовувати сам енергоресурс. У них з'явилася можливість оцінити теплотворні властивості газу і порівняти його з іншими видами палива, вибравши для себе більш вигідний варіант", - пояснює технічний директор "Київоблгазу" Павло Кішкар.