ua ru

Київ та Севастополь підписали угоду про торгово-економічне, науково-технічне і гуманітарне співробітництво

Київ та Севастополь підписали угоду про торгово-економічне, науково-технічне і гуманітарне співробітництво, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Угоду підписали перший заступник голови КМДА Олександр Попов, заступник міського голови - секретар Київради Олесь Довгий, голова Севастопольської міськдержадміністрації Валерій Саратов та голова Севастопольської міськради Юрій Двойніков. Угода передбачає розширення торгово-економічного співробітництва, забезпечення взаємовигідних умов для спільної підприємницької діяльності.
"Співпраця із містом Севастополь та військово-морським флотом України - стратегічно важливий напрямок роботи київської влади, - зазначив перший заступник голови КМДА О.Попов. - Київська влада й надалі сприятиме налагодженню прямих зв'язків між підприємствами двох міст та укладенню угод на постачання сировини, продовольства, продукції виробничо-технічного призначення, товарів народного споживання, надання різноманітних послуг".
Крім того, значну увагу буде приділено спільній підготовці наукових кадрів, проведенню семінарів, конференцій, робочих зустрічей, а також обміну вченими спеціалістами та стажерами, науково-технічною iнформацiєю і літературою. Розвиватиметься співпраця в галузі освіти та культури: проведення педагогічних семінарів, обмін делегаціями викладачів та учнів, проведення днів культури, художніх виставок, гастролей творчих колективів тощо.
Секретар Київради О.Довгий нагадав, що меморандум про встановлення дружніх зв'язків між Києвом і Севастополем був підписаний ще в 1998 р. Проте, на його думку, після сьогоднішнього підписання угод співпраця між обома містами вийде на якісно новий рівень. "Наразі у Києва більше сорока закордонних міст-побратимів. Однак дуже важливо, щоб партнерські зв'язки встановлювалися саме на рівні українських міст. Адже завдяки цьому формуються сталі стосунки та комплексна співпраця на міжрегіональному рівні всередині країни", - наголосив О.Довгий.
Крім того, сторони підписали угоду про співпрацю та шефські зв'язки Київської міської влади та районів столиці з Військово-морськими силами Збройних сил України та Севастополем.
Так, Київ та райони міста надаватимуть підтримку в питаннях матеріально-технічного забезпечення особового складу, поліпшення соціально-побутових і культурних проблем моряків, ремонту та відновлення кораблів і військової техніки, забезпечення паливно-мастильними та будівельними матеріалами, оргтехнікою та продовольством. Промислові підприємства столиці виконуватимуть замовлення у виготовленні необхідної продукції та обладнання для підтримання життєдіяльності та модернізації частин і підрозділів ВМС ЗС України.
Сторони братимуть активну участь у підготовці та проведенні святкових заходів, присвячених Дню флоту та Дню Збройних сил України, надаватимуть допомогу у військово-патріотичному вихованні молоді Києва тощо.