ua en ru

Кіберполіція викрила злочинну групу, що ошукала громадян на понад 1 млн гривень 

Кіберполіція викрила злочинну групу, що ошукала громадян на понад 1 млн гривень  Фото: поліція (РБК-Україна)

Група ошукала понад 150 громадян

Кіберполіція викрила злочинну групу, що ошукала більше 150 громадян на суму в понад 1 млн гривень. Про це повідомляє департамент кіберполіції Національної поліції України.

"Попередньо встановлено, що громадянам, внаслідок злочинних дій шахраїв, завдано збитків на суму понад 1 мільйон гривень… Оперативники кіберполіції встановили: злочинна група складалась із двох осіб – мешканця міста Києва та Дніпра. З грудня 2016 року вони зареєстрували 23 інтернет-ресурси, на яких розміщували оголошення про продаж комп’ютерної техніки та телефонів. При цьому обов’язковою умовою договору купівлі-продажу було 100% оплата на заздалегідь підготовлені зловмисниками карткові рахунки", - вказано у повідомленні.

Кожен із інтернет-магазинів працював не більше семи днів. При цьому, професійне оформлення сайтів із вказанням повних технічних характеристик товару, а також імітовані зловмисниками позитивні відгуки від клієнтів, не викликало сумніву у покупців у добросовісності процедури придбання товарів.

"За місцем проживання зловмисників поліцейські провели санкціоновані обшуки, звідки вилучили комп’ютерну техніку, жорсткі диски, гроші, а також чорнові записи. Крім того, вилучено платіжні картки та мобільні телефони, які зловмисники використовували у злочинній схемі", - повідомляють у прес-службі.

altФото: вилучене під час обшуків

altФото: обшуки

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри всім учасникам злочинної групи. Триває досудове розслідування у межах розпочатого кримінального провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України.

Нагадаємо, Верховній Раді України пропонують надати Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів повноважень на прийняття рішень про призупинення доступу до сайтів інтернет-магазинів.