ua en ru

КМДА: Вартість реалізації проекту із реконструкції гарячого водопостачання складає 4,9 млн грн

Вартість реалізації проекту із реконструкції гарячого водопостачання столиці складає 4,9 млн грн, із них з бюджету Києва передбачено профінансувати близько 900 тис. грн, решта - це кошти інвесторів. Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Термін реконструкції системи становитиме 4 місяці.

Для підігріву води у системі гарячого водопостачання будинків, що увійшли до проекту, планується встановити 6 теплових помп "повітря-вода" загальною потужністю 349,2 кВт. Річний обсяг виробленого помпами тепла становитиме понад 2 тис. Гкал, чого достатньо для забезпечення гарячою водою 6-ти багатоповерхівок. Крім того, реконструкція обладнання матиме додатковий ефект - дозволить зменшити викиди СО2 будинків практично в 2 рази, а саме: на 249 т на рік.

Інвестиційний проект реконструкції систем гарячого водопостачання житлових будинків із застосуванням відновлювальних джерел енергії буде запропоновано інвесторам першого Київського інвестиційного форуму. Модернізація систем водопостачання та водовідведення, створення першокласної інфраструктури та зниження витрат енергоресурсів визначено ключовими завданнями Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

"Це пілотний інвестиційний проект, що передбачає реконструкцію системи гарячого водопостачання у перших 6-х багатоквартирних будинках столиці. Ефективна реалізація проекту дозволить удосконалити якість надання комунальних послуг населенню та модернізувати саму систему гарячого водопостачання, яка вже є застарілою та потребує реконструкції. Проектом також передбачено, що тарифи для населення підвищено не буде, а інвестор отримуватиме прибутки за рахунок зниження собівартості послуг" - сказав перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак.

За словами Мазурчака, у подальшому такі проекти будуть розроблені практично для 2 тис. житлових будинків столиці та запропоновані інвесторам. Зауважимо, що перший інвестиційний проект реконструкції системи гарячого водопостачання включатиме 6 будинків, які розташовані на вул. Автозаводській, Нижньоюрківській, Мілютенка, Суворова, пров. Коломійському та Повітрофлотському проспекті. Планується, що обслуговування обладнання після реконструкції буде здійснюватися централізовано енергопостачальними організаціями та комунальними службами міста.

Нагадаємо, на інвестиційний форум, який відбудеться у столиці 29 березня 2012 р., Київ вийде з пропозиціями на суму 100-120 млрд грн. Фахівці очікують, що не менш ніж 25 % проектів зацікавлять інвесторів.