КМДА надала список з восьми будівельних об'єктів, зведення яких може бути припинено, а будівлі демонтовані

Київська міська державна адміністрація (КМДА) надала список з восьми будівельних об'єктів, які міська влада вважає найбільш резонансними. Зведення цих об'єктів може бути припинено, а будівлі демонтовані. На думку юристів, законних підстав для таких дій у КМДА небагато, а власники об'єктів у разі знесення можуть розраховувати на значні компенсації, пише у сьогоднішньому випуску "Комерсант-Україна".
Як повідомили виданню в головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації, до переліку найбільш резонансних увійшли вісім будівельних об'єктів. Серед них елітний житловий комплекс Fresko Sofia по вул. Гончара. Його забудовником виступає ТОВ "Інвестиційно-будівельна група". Проблеми є і з офісно-торговельним центром по вул. Богдана Хмельницького, 7 (забудовник - ТОВ "Альянс-центр"), а також з житловим будинком по вул. Шовковичній, 39/1, будівництвом якого займається ТОВ "Житлобуд". Всі об'єкти розташовані або на території, що відноситься до пам'яток архітектури, або в історичній частині міста, або на території парку.
Крім перерахованих вище об'єктів, до списку потрапили: 46-поверховий житловий комплекс по Кловському узвозу, 7а і 18-поверховий будинок по вул. Тургенівській, 42-44 (забудовник - "Житлобуд"); об'єкт на перетині вул.. Ревуцького та проспекту Бажана; реставрація з надбудовою мансарди будинку по вул. І. Франка, 4 і реконструкція з надбудовою по Музейному провулку, 2.
Проблемна забудова в Києві привернула увагу міської влади в кінці 2010 р. Тоді громадськість активно виступала проти поновлення будівництва будівлі біля станції метро "Театральна". В кінці січня 2011 р. голова КМДА Олександр Попов заявив, що міська влада склала список сумнівних об'єктів, які можуть бути знесені незалежно від ступеня готовності. Втім, пізніше О.Попов заявив, що більшість сумнівних споруд має всі необхідні дозволи, у тому числі, що стосуються їх поверховості та архітектурного вигляду. Тому заборонити будівництво можна тільки у разі виплати компенсацій на загальну суму близько 1 млрд грн, а у міста таких коштів немає.
У свою чергу в КМДА заявляють, що список проблемних об'єктів, наданий виданням головному управлінню містобудування, далеко не повний. З замовниками об'єктів, які споруджуються згідно дозвільної документації, КМДА буде проводити переговори про зменшення поверховості або демонтаж будівель. Що ж стосується об'єктів, побудованих з порушенням або без відповідної документації, то планується порушити справи, застосувати санкції, передбачені законодавством, і зупинити будівництво.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся