Катастрофа на Вуглегірській ТЕС повинна бути не тільки розслідувана, але й осмислена, - Медведчук

Вівторок 09 квітня 2013 11:13

Катастрофа на Вуглегірській ТЕС повинна бути не тільки розслідувана, але й осмислена. Про це в блозі на сайті громадського руху «Український вибір» написав його лідер Віктор Медведчук.

«По ТЕС амортизація в середньому оцінюється в 70-80%. По окремих об'єктах можна сказати, що вони вже на межі... Жалюгідний стан центрів традиційної енергетики знаходиться в серйозному контрасті з успіхами уряду у розвитку енергетики альтернативної. Починаючи з 2009 р., йде бурхливе зростання кількості сонячних, вітрових та інших станцій з виробництва «зеленої енергії». Цифри зростання тут вражають - за 2012 р. сонячні електростанції збільшили виробництво в 11 разів, вітрові - в 3 рази, біопаливні - в 2 рази. За три роки інвестиції в галузь склали більше 20 млрд грн, сукупна потужність «зеленої енергетики» досягла 370 МВт», - написав Медведчук.

«А це 10,5% від потужності однієї лише Вуглегірської ТЕС. До 2030 р., згідно з планами уряду, показники альтернативної енергетики повинні вирости в 10 разів. Тобто як раз досягти потужності однієї станції, яка згоріла 29 березня. І це обійдеться нам (якщо динаміка інвестицій і зростання потужностей альтернативної енергетики будуть рости в колишніх співвідношеннях) в 200 млрд грн у нинішніх цінах. І все це лише для того, щоб компенсувати одну ТЕС, в той час, як практично всі з них знаходяться у вельми і вельми зношеному стані», - зазначив політик.

Читайте також: Встановлена потужність електростанцій на ВДЕ в Україні в 2012 р. зросла вдвічі і перевищила 580 МВт

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся