ua en ru

Канада оголосила про нові санкції проти Росії

Міністр закордонних справ Канади Джон Берд оголосив про введення нового пакета санкцій проти Росії у зв'язку з ситуацією в Україні. Про це Берд заявив, виступаючи на прес-конференції, передає CBCNews.

Міністр заявив, що нові санкції будуть стосуватися не тільки експорту технологій, що використовуються в нафтовій і газовій галузях, але і фізичних осіб. У чорний список Канада додала 13 громадян Росії та 7 громадян України.

Серед них, згідно з повідомленням канцелярії прем'єра, - перший заступник голови Держдуми Іван Мельников (КПРФ), віце-спікери Держдуми Володимир Васильєв ("Єдина Росія"), Ігор Лебедєв (ЛДПР) і Микола Левич ("Справедлива Росія"). Також в список потрапили депутати нижньої палати Федеральних зборів Леонід Калашников (КПРФ), Олег Лебедєв ("Єдина Росія"), Володимир Нікітін (КПРФ), Віктор Водолацький ("Єдина Росія") і Світлана Журова ("Єдина Росія").

Крім того, в список включені заступник голови Ради Федерації Юрій Воробйов і керівник представництва самопроголошеної "Донецької народної республіки" (ДНР) в Росії Андрій Родкін.

Також у списку санкцій два кримських чиновника, які, за версією Канади, не визнає анексію півострова Росією, віднесені до категорії громадян України. Це перший віце-прем'єр Криму Михайло Шеремет, віце-прем'єр Криму і повноважний представник Криму при Президенті Росії Георгій Мурадов.

У списку українських громадян - глава ДНР Олександр Захарченко, "міністр внутрішніх справ" ДНР Олег Береза, "віце-прем'єр з соціальних питань" ДНР Олександр Караман, "міністр оборони" ДНР Володимир Кононов, "міністр держбезпеки" ДНР Андрій Пінчук, командир "Народного ополчення Донбасу" Мирослав Руденко і "прем'єр-міністр" самопроголошеної "Луганської народної республіки" Геннадій Циплаков.

"Нічого не робити - не варіант", - заявив Джон Берд, коментуючи рішення. "Обвалу рубля повинно бути достатньо, щоб дати Президенту Путіну і його прихильникам паузу", - сказав прем'єр.

"Якщо він хоче розгорнути свою економіку, він повинен вийти з України, він повинен повернути Крим і він повинен поважати міжнародний порядок, який робить нас сім'єю народів", - заявив він.

Нагадаємо, напередодні Президент США Барак Обама підписав указ про введення нових санкцій проти Росії, пов'язаних з Кримом.