ru ua

Кабмін затвердив склад конкурсної комісії по створенню Госбюро розслідувань

Кабмін затвердив склад конкурсної комісії по створенню Госбюро розслідувань Фото: Арсеній Яценюк

Перше засідання конкурсної комісії відбудеться у вівторок

Кабінет міністрів України затвердив 6 з 9 членів конкурсної комісії по створенню Державного бюро розслідувань, передає кореспондент РБК-Україна. Таке рішення було прийнято в ході сьогоднішнього позачергового засідання уряду.

"Призначаємо конкурсну комісію 6 з 9 членів, ми очікуємо від верховної Ради України трьох кандидатів до конкурсної комісії. Також постановою Кабміну ми створюємо Державне бюро розслідувань як центральний орган виконавчий влади. На завтра призначаємо перше засідання конкурсної комісії для того. Щоб почати процедуру призначення директора ДБР ", - заявив голова уряду Арсеній Яценюк.

Зокрема, кандидати від Кабінету міністрів: перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе та нардеп Антон Геращенко.

Кандидати від президента: Роман Майданник - завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Віктор Самохвалов - професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка і Тетяна Сліпачук - партнер юридичної фірми "Саєнко Харенко".

Підкреслимо, що, за словами прем'єра, Верховна Рада ще не надала свої кандидатури в конкурсну комісію. У зв'язку з цим уряд прийняв рішення звернутися до парламенту з проханням визначитися з кандидатами та пришвидшити розгляд законопроекту щодо внесення змін у закон про Держбюро розслідувань.

Так, 1 березня на урядовому порталі було опубліковано відповідну постанову №127 від 29 лютого 2016 р. про створення Держбюророзслідувань.

"Утворити Державне бюро розслідувань як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України", - сказано в тексті документу.

Нагадаємо, комітет парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому проект закону №4099 "Про внесення зміни до пункту 1 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо терміну набрання чинності", передає прес-служба Ради.

Так, законопроектом пропонується перенести термін набрання чинності закону "Про Державне бюро розслідувань" з 1 березня 2016 року на 1 вересня 2016 року.