ru ua

Комітет рекомендує ВР встановити набрання чинності закону про Держбюро розслідувань з вересня

Комітет рекомендує ВР встановити набрання чинності закону про Держбюро розслідувань з вересня Фото: Верховна Рада України

Термін набрання чинності закону пропонується перенести з 1 березня на 1 вересня

Комітет парламенту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому проект закону №4099 "Про внесення зміни до пункту 1 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо терміну набрання чинності", передає прес-служба Ради.

Так, законопроектом пропонується перенести термін набрання чинності закону "Про Державне бюро розслідувань" з 1 березня 2016 року на 1 вересня 2016 року.

До визначеного терміну Кабінет міністрів України має сформувати відповідну конкурсну комісію, яка займатиметься відбором кандидатів на посади директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату, та утворити Бюро за рахунок штатної чисельності слідчих підрозділів Генеральної прокуратури, відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ та інших органів державної влади, що протидіють злочинності. Чисельність центрального апарату та територіальних управлінь бюро має складати 1500 осіб.

Під час обговорення на комітеті зазначалося, що станом на сьогодні розпочато лише процедуру формування кадрового складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора бюро розслідувань.

"Члени Комітету, зважаючи на певну тривалість конкурсної процедури обрання Директора ДБР, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату, а також належного вирішення комплексу правових, структурно-організаційних, процедурних, кадрових та фінансових питань створення, підтримали запропоноване законопроектом з відтермінування створення Державного бюро розслідувань до 1 вересня 2016 року", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк сподівається, що Закон України "Про Державний бюро розслідувань" буде відстрочений.