Кабмін затвердив порядок розроблення стратегії управління державним боргом

Кабінет міністрів України затвердив порядок розроблення середньострокової стратегії управління державним боргом і контролю за її реалізацією. Про це йдеться у постанові Кабміну від 27 жовтня 2010 р. № 978.
Зокрема, у порядку йдеться, що в основу розроблення стратегії покладені принципи ефективного управління державним боргом; економічної обґрунтованості рішень щодо здійснення державних запозичень; узгодження напрямів реалізації політики управління державним боргом з напрямами реалізації бюджетно-фіскальної та грошово-кредитної політики та ін.
Стратегія розробляється за такими етапами: проведення аналізу; оцінка ризиків, пов'язаних з державним боргом; визначення шляхів і способів розв'язання проблем у сфері управління державним боргом, у тому числі зменшення виявлених ризиків; здійснення основних прогнозних розрахунків та визначення орієнтирів для управління державним боргом на підставі результатів проведеного аналізу наявних боргових зобов'язань держави, прогнозів щодо потреб держави у фінансових ресурсах, тенденцій розвитку макроекономічних показників та шляхів і способів розв'язання проблем у сфері управління державним боргом та ін.
Стратегія щороку розробляється Мінфіном за погодженням з Мінекономіки і затверджується Кабінетом міністрів України в місячний строк після прийняття закону про державний бюджет на відповідний рік.
Стратегія може переглядатися у разі істотних змін макроекономічних показників, ситуації на внутрішньому ринку державних цінних паперів та світових ринках капіталів, які необхідно враховувати під час управління державним боргом.
Мінфін складає щороку разом із звітом про виконання державного бюджету звіт про виконання стратегії, подає його Кабінетові міністрів України та в десятиденний строк оприлюднює на офіційному веб-сайті Міністерства.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся