Кабмін спростив реєстрацію ліків

НовиниЕкономіка    08.08.2016 - 14:56
Фото: реєстрація ліків спрощена
Фото: реєстрація ліків спрощена

Рішення було прийнято в ході сьогоднішнього засідання уряду

Сьогодні, 8 серпня 2016 року, Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою вносяться зміни в порядок державної реєстрації ліків в Україні, передає кореспондент РБК-Україна.

Даний документ підготовлений Міністерством охорони здоров'я з метою приведення цього порядку у відповідність до нещодавно прийнятого Верховною Радою закону, яким в Україні була спрощена реєстрація ліків.


Як раніше писало РБК-Україна, законом скорочений пакет документів, які фармкомпанії повинні надати в МОЗ для реєстрації ліків. Крім заяви і плати за реєстрацію, необхідно буде надати матеріали про методи контролю якості ліків, зразки упаковки та інструкції.

За спрощеною процедурою можуть бути зареєстровані ліки, які зареєстровані в США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, а також за централізованою процедурою в ЄС.

Уряд прийняв постанову з невеликою правкою від Міністерства економічного розвитку і торгівлі, якою прибрано з підготовленого проекту постанови необхідність наявності підстави для реєстрації ліків висновків або рекомендацій "Державного експертного центру МОЗ".

Нагадаємо, в Україні може серйозно спроститися реєстрація нових ліків. Для цього фармацевтичним компаніям досить буде подавати мінімальний пакет документів, і чекати відповіді до 10 днів. Разом з тим думки фармацевтів розділилися. Іноземні компанії підтримують ініціативу уряду. Втім, українські виробники вважають, що позбудуться рівного доступу до ринку ліків.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top