Кабмін запропонував Раді новий законопроект про спецконфіскацію

НовиниПолітика    19.09.2016 - 10:49
Фото: Віктор Янукович
Фото: Віктор Янукович

Завдяки йому уряд планує залучити в бюджет кошти Януковича та його оточення

Кабінет міністрів схвалив новий законопроект про спецконфіскацію і направив його у Верховну Раду. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Нова спецконфискация: як уряд має намір повернути мільярди Януковича".

Законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів" був розглянутий і підтриманий на засіданні уряду 14 вересня.

Згідно з проектом, тепер ще до завершення кримінального провадження, генеральний прокурор, його перший заступник або голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури можуть звернутися до суду з заявою про стягнення необґрунтованих активів.

"Стягнення необґрунтованих активів буде можливим, якщо підозрюваний у кримінальному провадженні, в якому виявлені зазначені активи, переховується від органів слідства та суду і знаходиться в розшуку не менше двох місяців з дня його оголошення", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Зазначимо, що вказаним параметрам відповідають екс-президент Віктор Янукович та представники його колишнього оточення.

Крім цього, законопроект чітко описує, які саме активи будуть підпадати під спецконфискацию, і яким чином прокуратура повинна обґрунтовувати її необхідність.

Управляти активами буде Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

Нагадаємо, у проект держбюджету-2017 закладені кошти з спецконфіскації 1,5 млрд доларів екс-чиновників.

On Top