Кабмін пропонує підвищити акцизи на тютюнову продукцію

Середа 05 вересня 2018 14:34
Кабмін пропонує підвищити акцизи на тютюнову продукцію
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Уряд схвалив відповідний законопроект

Кабінет міністрів України пропонує Верховній раді підвищити акцизний податок до рівня не нижче мінімального акцизного податкового зобов'язання. Копія відповідного законопроекту є у розпорядженні РБК-Україна.

Повідомляється, що уряд схвалив законопроект, який пропонує до 31 грудня 2024 року встановити, що при визначенні податкового зобов'язання на сигарети сума акцизного податку, обчислена одночасно за встановленими адвалорними та специфічними ставками, не повинна бути меншою встановленого мінімального акцизного податкового зобов'язання.

При визначенні податкового зобов'язання на сигарети, розмір задекларованої мінімальної роздрібної ціни яких менше розміру мінімального акцизного податкового зобов'язання, помноженого на коефіцієнт 1,65, сума акцизного податку не повинна бути меншою встановленого мінімального акцизного податкового зобов'язання, помноженого на коефіцієнт 1,4.

Крім того, щоб запобігти недотримання цієї норми пропонується ввести обмеження щодо зниження цін на сигарети в роздробі не більше 5% від максимальної роздрібної ціни. У разі порушення цих обмежень передбачено штраф у розмірі 100% вартості наявних у підприємства тютюнових виробів, але не менше 10 тис. гривень.

В уряді зазначають, що в 2018 році окремі виробники тютюнових виробів декларували ціни на сигарети в сумі від 17,15 гривень до 18,58 гривень за пачку, тобто ціни на певні марки сигарет декларувалися на рівні нижче суми податків на вартість акцизної марки в одній пачці (18,64 гривні).

 

Фото: текст законопроекту

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що в Україні підвищуються мінімальні ціни на алкоголь.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся