ua ru

Кабмін планує скасувати обов'язковий моніторинг користування надрами

Кабмін планує скасувати обов'язковий моніторинг користування надрами Джерело фото:mega-u.ru

Кабінет міністрів України планує скасувати обов'язковий моніторинг виконання особливих умов користування надрами. Про це йдеться у проекті постанови Кабінету міністрів Україні щодо дерегуляції, презентація якого є в розпорядженні РБК-Україна.

Як зазначається в програмі, в країнах ЄС існує уніфікована практика геологічного моніторингу, яка усуває можливість корупційних схем. Натомість в Україні обов'язкова вимога проведення моніторингу є занадто обтяжливою для підприємств та створює додаткові механізми корупції через невизначеність процедури проведення моніторингу.

"Одна процедура моніторингу, яка проводиться спеціально акредитованими підприємствами, може коштувати від 300 тис. до 1 млн грн", - йдеться у презентації.

Таким чином уряд пропонує визначити чітку кількість перевірок, які можуть проводитися в рамках геологічного моніторингу, і таким чином зменшити можливості зловживань з боку перевіряючих підприємств.

Кабміні прогнозують, що скасування обов'язкового моніторингу призведе до зростання інвестицій в економіку на 400-600 млн грн, зменшення корупційної складової на 5-10 млн грн, та зростання економіки на 1-3 млрд грн.

Нагадаємо, уряд прогнозує ефект від ухвалення законодавства про дерегуляцію на рівні 10-11 млрд грн до 2020 р.