ua en ru

Кабмін ухвалив план підвищення якості мобільного зв’язку з урахуванням 5G

Кабмін ухвалив план підвищення якості мобільного зв’язку з урахуванням 5G Фото: смартфон (Віталій Носач, РБК-Україна)

Стандарти 5G планується затвердити у 2021-2022 роках

Кабінет міністрів схвалив план заходів щодо підвищення якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку на 2020-2022 роки. У плані є заходи щодо впровадження технології 5G.

Постанова ухвалена під час засідання уряду 30 серпня.

Планом передбачається впровадження європейських підходів щодо інформування споживачів про рівні якості телекомунікаційних послуг голосової телефонії, текстових повідомлень (SMS) та доступу до Інтернету в мережах рухомого (мобільного) зв’язку.

Згідно з постановою, у І кварталі 2021 року планується затвердження оновленого переліку показників якості та їх граничних нормованих рівнів для послуг голосової телефонії, текстових повідомлень (SMS) та доступу до Інтернету в мережах рухомого (мобільного) зв’язку.

Перелік буде доповнений такими показниками, як середня швидкість передавання/приймання даних, час затримки між пакетами відправлення та приймання, варіація затримки пакетів, втрата пакетів, час очікування відповіді фахівця служби інформаційно- довідкового обслуговування оператора телекомунікацій (починаючи з моменту свідомого вибору абонента) із встановленням граничних нормованих рівнів.

Також планується у 2021-2022 роках прийняття національних стандартів методом перекладу, що відповідають європейським стандартам ETSI, необхідних для забезпечення впровадження технологій UMTS/LTE та технології 5 G.

Нагадаємо, в лютому Київстар, Vodafone України і lifecell отримали 4G ліцензії у діапазонах низьких без тендеру. Рішення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації прийняла після указу президента та постанов уряду.

Як повідомляло РБК-Україна, у липні 2019 року Олексій Гончарук, який тоді обіймав посаду заступника керівника Офісу президента, заявив, що протягом року зв'язок четвертого покоління (4G) повинна охопити всю територію України.