Виборчі комісії мають ухвалювати рішення більшістю від свого складу, а не від присутніх, - Магера

Понеділок 03 жовтня 2011 10:44

Норма законопроекту "Про вибори народних депутатів України", який розробляється українськими фахівцями для подальшого внесення на розгляд парламенту від імені Президента, що дозволяє виборчій комісії приймати рішення не більшістю від її складу, а більшістю від присутніх на засіданні членів комісії, є серйозним недоліком законопроекту. Про це РБК-Україна заявив заступник голови Центрального виборчого комітету України Андрій Магера.
"Є питання щодо кворуму діяльності самої комісії. Я, наприклад, не поділяю ту точку зору, що комісія може приймати рішення не більшістю від складу комісії, а більшістю від присутніх. На мою думку, оскільки це колегіальний орган, то з цього треба й виходити, що комісія може приймати рішення тільки більшістю від складу комісії. Не треба штучно занижувати кількість голосів на підтримку того чи іншого рішення комісії", - сказав Магера.
Також недоліком законопроекту, що розробляється, є те, що в даному законопроекті "на жаль, не передбачено можливості відкликання політичними партіями своїх кандидатур". На думку заступника голови ЦВК, "в українських умовах це може означати одне - вплив з боку окремих політичних сил на представників інших з тим, щоби, формально маючи представництво рівня політичних партій в складі комісій, це фактично може бути комісія однієї політичної сили, що є вкрай небажаним для такої країни, як Україна, з такими слабкими демократичними традиціями".
Також Магера зауважив, що розгляд цього законопроекті у парламенті може відбутися не раніше, ніж Венеціанська комісія надасть остаточний висновок щодо нього українській стороні.
Нагадаємо, доопрацьований проект закону України "Про вибори народних депутатів України" в кінці травня був оприлюднений на сайті Міністерства юстиції України. Законопроект містить норму про підвищення прохідного бар'єру для партій до 5%. 50% депутатів парламенту обиратимуться за партійними списками, решта 50% - по одномандатних округах. Проект закону забороняє участь у виборах у Верховну Раду блоків. У бюлетені для голосування буде виключена графа "Проти всіх".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся