ru ua

Через перевірки Генпрокуратурою поставок вугілля ситуація у сфері може погіршитися, - Продан

Через перевірки Генеральною прокуратурою України постачань вугілля ситуація у сфері може погіршитися.

Через перевірки Генеральною прокуратурою України постачань вугілля ситуація у сфері може погіршитися. Про це на засіданні Кабміну заявив міністр енергетики та вугільної галузі Юрій Продан, передає кореспондент РБК-Україна.

"Компанії Південно - Африканської Республіки відстежували ситуацію, яка відбувається у відношенні "Центренерго", Міненерго... Всі експерти на ринку практично підтвердили, що ціна цього виробника була ринкова. Природно, вони відстежують ситуацію з блокуванням роботи "Центренерго"... Відомі європейські трейдери відмовляються від постачання вугілля в Україну. Тому що в будь-який момент у нас в порту може припинитися або відвантаження цього вугілля, або оплата. Компанії на сьогоднішній день досить насторожено відносяться до наших пропозицій", - заявив Продан.

"У нас немає іншого виходу, як у цій ситуації звертатися до російським компаніям", - зазнначив міністр.

У свою чергу прем'єр міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що справа навколо закупівлі вугілля з ПАР повинна бути публічним і прозорим.

"Усі матеріали показуйте, запрошуйте пресу і громадські організації. Наша сила - в публічності й прозорості. А слабкість тих, які зараз хочуть залізти на вугільний ринок, в тому, що вони це роблять "під столом". Все витягуйте на стіл - чому країна зараз стала в залежність від комерційних бізнес-інтересів окремих груп", - звернувся Яценюк до Продана.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України уклав угоду з Південно-Африканською Республікою на поставку 1 млн т вугілля.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан 10 листопада побував у головному слідчому управлінні Генпрокуратури. Там він дав свідчення, зокрема, щодо закупівлі Україною вугілля в Південноафриканській Республіці. За словами міністра, він проходить в якості свідка в кримінальному провадженні, відкритому ГПУ з приводу зловживань у вугільній галузі.