Через втрату до 40% посівів озимини аграрії мають намір пересіяти близько третини площ високорентабельними соєю, кукурудзою та соняшником, - УКАБ

НовиниЕкономіка    27.03.2012 - 17:26

Через втрату до 40% посівів більшість аграріїв планують пересівати близько 1/3  площ високорентабельними зерновими та олійними культурами, в першу чергу соєю, кукурудзою та соняшником. Про це свідчать результати опитування, проведеного агенцією AgriSurvey асоціації "Український клуб агарного бізнесу" (УКАБ).

Аграрії Одеської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Харківської областей заявляють про втрати озимої пшениці на рівні понад 40% засіяної восени площі. Крім того, у шести регіонах країни втрати склали понад 30%, тому можна говорити про потребу пересіву третини площ у 12 областях України. 

"Очікується значне збільшення посівів кукурудзи, особливо що стосується  північних регіонів (на 30%), що вже стало тенденцією протягом останніх років. В свою чергу збільшення посівів соняшнику заплановане в основному на півдні країни - на 30% порівняно з 2011/12 М.Р. Але культурою №1 цього року обіцяє стати соя - понад 29% агропідприємств планують збільшити обсяги закупівлі насіння цієї олійної культури у 2012 році. В першу чергу, це стосується середніх за оброблюваними площами сільгосппідприємств, що знаходяться у центральних та північних регіонах України", - прогнозує директор агенції AgriSurvey Тарас Гагалюк. 

Раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк повідомив, що в Україні в 2012 р. очікується валовий урожай зернових в межах 50 млн т проти рекордних 56,7 млн т в 2011 р. За словами міністра, через складні погодні умови в цьому році буде пересіяно близько 3 млн га озимих культур.

У Міністерстві аграрної політики рекомендували зернотрейдерам тимчасово обмежити експорт пшениці у зв'язку із загрозою значного пересіву озимих через морози і осінню посуху.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top