ua en ru

Італія з 7 лютого припинить постачання газу низці промислових споживачів, - неофіційні дані

Влада Італії припинить з 7 лютого 2012 р. постачання газу низці промислових споживачів, з якими були поміщені так звані контракти, що переривалися, передає Reuters із засланням на обізнані джерела.

"Зниження обсягів постачань за цими договорами розпочнеться вже завтра", - повідомив один із співрозмовників агентства.

Згідно умовам контрактів, що перериваються, великі промислові споживачі купують газ за нижчими тарифами, проте постачання можуть бути зупинені без попереднього повідомлення, як правило, в періоди пікового сезонного попиту на "блакитне паливо". Такий вигляд контракту переважний підприємствам, що мають в своєму розпорядженні альтернативні джерела енергії, на які вони перемикаються у разі потреби.

Напередодні найбільша італійська енергетична компанія ENI повідомила, що збільшила імпорт природного газу з Алжиру, аби компенсувати недостачу російського газу, що поставляється "Газпромом". Глава ENI Паоло Скароні завірив, що найближчими днями дефіциту газу в Італії удасться уникнути.

Міністр промисловості Італії Коррадо Пассера, у свою чергу, заявив, що ситуація з газопостачанням в Італії досягла критичної стадії у зв'язку з рекордним вжитком газу і недостатнім об'ємом постачань з Росії.

Італія покриває за рахунок імпорту 90% своїх потреб в природному газі, причому на російський газ припадає 30% імпортних постачань. Минулого місяця на Апенніни прийшли рекордні морози з сильними снігопадами, через що вжиток газу різко збільшився. Проте з 31 січня ц.р. Італія отримує російського газу менше добових потреб. За даними італійського газотранспортного оператора Snam, 3-4 лютого 2012 р. брак російського газу досягав 30% відносно запитаних обсягів.

4 лютого ц.р. заступник голови правління ВАТ "Газпром" Андрій Круглов повідомив, що концерн в даний час не в змозі задовольнити заявки європейських споживачів на додаткові постачання газу понад законтрактовані об'єми. Крім того, Круглов визнав, що протягом декількох днів було невелике зменшення постачань в ці країни обсягом до 10%, але потім постачання повернулися до обсягів, передбачених контрактами.