ua ru

Ісландія наблизилася до вступу в ЄС, завершивши переговори ще по 4 областям євроінтеграції, - Фюле

Ісландія наблизилася до вступу в Європейський союз (ЄС), завершивши переговори ще по 4 областям євроінтеграції з первинного списку з 35 тем. Про це сьогодні повідомив комісар з розширення ЄС і європейської політики сусідства Штефан Фюле за підсумками третього раунду переговорів з Ісландією.
Представники Ісландії та Євросоюзу на сьогоднішній зустрічі в Брюсселі попередньо погодили такі пункти програми приєднання Ісландії, як "Корпоративне право", "Підприємництво і індустрія", "Транс'європейські мережі" (інфраструктура) і "Судова система та основні права".
Одночасно Рейк'явік і Брюссель відкрили нову главу переговорів - "Фінансові та бюджетні положення", повідомляється в прес-релізі Європейської ради.
Досягнутий сьогодні прогрес означає, що тепер Ісландія успішно закрила 8 переговорних глав, зараз вона знаходиться в процесі узгодження ще 3 областей. Для вступу в ЄС північній державі необхідно завершити переговори в цілому по 35 областям.
Формальні переговори щодо приєднання Ісландії до ЄС стартували в червні 2011 р. Сторони не визначали кінцевих термінів переговорів, проте МЗС Ісландії раніше відзначав, що країна може вступити в Євросоюз в 2013 р.