ua en ru

За неофіційними даними, Іран відмовився від пропозиції МАГАТЕ направляти уран на дозбагачення за кордон.

20:32 23.10.2009 Пт
1 мин

За неофіційними даними, Іран відмовився від пропозиції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) направляти уран на дозбагачення за кордон. Як повідомило іранське державне телебачення, Тегеран хоче безпосередньо купувати ядерне паливо для свого дослідницького реактора замість того, щоб дозбагачувати свій уран за кордоном.

Тепер Ісламська Республіка чекає відповіді від МАГАТЕ і світових держав з приводу своєї пропозиції про покупку збагаченого урану, повідомляє Associated Press. Агентство відзначає, що Іран регулярно удається до методу подібних контрпропозицій, щоб затягнути переговори навколо своєї ядерної програми.

Раніше повідомлялося, що США, Росія і Франція офіційно схвалили схему, запропоновану МАГАТЕ. План, узгоджений на переговорах у Відні 21 жовтня, передбачав, що Ісламська Республіка відправить значну частину своїх запасів низькозбагаченого урану на дозбагачення до Росії, а з переробленого палива Франція вироблятиме готові паливні складки для дослідницького реактора в Тегерані. За рахунок запропонованої схеми МАГАТЕ і західні держави розраховували скоротити запаси іранського ядерного палива, щоб таким чином зменшити шанси на можливе створення Тегераном атомної бомби.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: