ru ua

Іран повідомив про готовність до нового раунду переговорів щодо ядерної програми

Іран готовий до нового раунду переговорів з "шісткою" міжнародних посередників (Росія, США, Франція, Великобританія, Китай і Німеччина), що випливає з документа іранської сторони, отриманого у відповідь на лист представника Європейського союзу у закордонних справах і політиці безпеки Кетрін Ештон. "Відповідний документ був переданий К.Ештон послом Ісламської Республіки Іран (ІРІ) у Відні. У ньому представник Тегерана на переговорах з ядерної проблеми Саїд Джалілі вітає повернення до дискусії в режимі "шістки", підкреслюючи, що переговори повинні відбутися без тиску з боку третіх сторін", - передає Reuters з посиланням на місцевий телеканал.

Напередодні президент ІРІ Махмуд Ахмадінежад в ході свого візиту до Туреччини заявив, що наступний етап переговорів відбудеться в одному з турецьких міст. При цьому більш точних даних щодо місця і часу проведення зустрічі М.Ахмадінежад не повідомив.

Нагадаємо, переговори щодо іранської ядерної програми, які проводилися в січні 2011 р. в Стамбулі, закінчилися безрезультатно. За словами голови "шістки" К.Ештон, представники Тегерана висували на переговорах "нереалістичні" вимоги - скасування санкцій ООН щодо Ісламської Республіки та угоди, відповідно до якої Іран зміг би продовжувати свої дослідження в галузі ядерної енергетики. Пропозиції "шістки" про контроль ядерних розробок Ісламської Республіки з боку МАГАТЕ, а також про обмін низькозбагаченого іранського урану на збагачене ядерне паливо (і, як наслідок, припинення збагачення Тегераном свого урану до рівня 20%) були відхилені іранською стороною.

Тегеран кілька разів підкреслив, що його ядерна програма буде продовжена і що це "навіть не обговорюється". Представники Ірану також в ході переговорів торкалися питань безпеки в світі в цілому, такі, як можливе володіння Ізраїлем ядерною зброєю, проблеми загального роззброєння. Крім того, Іран висловлював занепокоєння з приводу наявності американських військових баз на території Іраку і в інших регіонах.