Інвестори продовжать розглядати золото як надійне місце для своїх активів, - аналітики

Середа 20 квітня 2011 09:53

Ціна на золото за останні десять років різко злетіла вгору і буде ще рости. Рубіж у 1500 дол. за тройську унцію стане, схоже, просто проміжним етапом. Інвестори продовжать розглядати цей метал як надійне місце для своїх активів, впевнені аналітики, повідомляє РБК daily.

Примітно, що в кінці XX століття тройська унція золота коштувала приблизно 250 дол. Справа в тому, що досі по-справжньому великі інвестори в золото практично не вкладалися.

І ще один важливий аргумент на користь золота: обсяг глобального ринку акцій становить приблизно 30 трлн євро (42,86 трлн дол.), а світового ринку облігацій - близько 65 трлн євро. Обсяг же інвестицій в золоті злитки і монети становить, за оцінкою експертів, поки всього лише близько 0,2 трлн євро. Іншими словами, досі в золото інвестовано набагато менше навіть 1% від обсягу активів у цінних паперах.

Важливо також відзначити, що останнім часом наростають страхи ринкових гравців з приводу наслідків нестримного зростання державних боргів та збільшення темпу роботи друкарських верстатів світових центробанків. Все більше число інвесторів побоюються настання національного дефолту та інфляції.

Серед інвесторів уже з'явилися ті, хто в перших рядах попрямував у бік цієї «тихої гавані». Так, інвестиційний фонд Техаського університету, що володіє капіталом у 20 млрд дол., вклав у золото майже цілий мільярд, що набагато більше від середнього показника по галузі. Цей інвестфонд уклав термінові контракти на поставку майже 7 тис. злитків золота. Менеджери фонду, побоюючись дефіциту золота, з огляду на те що контрактів торгується зазвичай на більші обсяги, ніж золота є в реальності, зажадали доставити їм злитки негайно. Якщо їхній приклад наслідують й інші інвестори, то ціна на золото може злетіти на зовсім інший рівень.

Апетити одного з фондів у Нідерландах влада, навпаки, зменшила силою. Центробанк країни змусив пенсійний фонд працівників скляної промисловості продати більшу частину свого золотого запасу, який становив 13% всього його капіталу, рівного 300 млн євро. На думку чиновників, така значна частка золота була несумісна з зобов'язаннями фонду по відношенню до майбутніх отримувачів пенсій з його коштів. Регулятор вказав також на те, що оскільки золото є сировинним матеріалом, то воно піддається ризику занадто значних цінових коливань. Однак аналітики називають рішення ЦБ скандальним і відзначають, що воно принесе фонду лише втрати.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся