Іноземні власники херсонських підприємств "Харистрон" та "Глобал-Інвест" просять владу захистити їхні інвестиції

НовиниАПК    26.07.2016 - 18:55

Американський і турецький власники херсонських аграрних підприємств "Харистрон" і "Глобал-Інвест" звернулися до президента України Петра Порошенка, генерального прокурора й директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з проханням захистити їхні інвестиції від незаконного відчуження й не допускати блокування роботи підприємств через безпідставні перевірки працівниками прокуратури. Про це на прес-конференції повідомив представник інвесторів Еррола Каракаша (США) й Ахмета Кодана (Туреччина) Грег Лайтфут.

"Від імені іноземних інвесторів, від імені бізнесменів США я звертаюся до президента України, до генерального прокурора, директор НАБУ з проханням зупинити свавілля прокуратури, захистити іноземних інвесторів і взяти на контроль цю замовну справу", - сказав Лайтфут.


За його словами, іноземні інвестори "Харистрон" та "Глобал-Інвест" дуже розчаровані спробами правоохоронців блокувати роботу компаній, які вирощують на орендованій землі ячмінь, пшеницю, соняшник, томати, цибулю та інші сільськогосподарські культури. При цьому Лайтфут впевнений, що допомога й розуміння української влади будуть сприяти подальшій успішній роботі підприємств, на яких працевлаштовано близько 400 жителів села Надеждівка Херсонської області.

"Ми маємо намір продовжувати працювати в Україні, оскільки тут гарне місце для розвитку. Але нам потрібно відновити довіру до української влади... Ми бачимо великі можливості для роботи наших підприємств, для експорту нашої продукції", - зазначив він.

Присутня на прес-конференції адвокат цих іноземних інвесторів Євгенія Бєла зазначила, що з квітня 2015 року проти цих херсонських підприємств було відкрито 2 адміністративні справи та 3 кримінальних провадження.

"Під час кримінальних проваджень було проведено 7 обшуків... Проводяться всі дії, щоб заблокувати роботу підприємств. При цьому працівники не мають можливості отримати у повному обсязі свою зарплату, оскільки підприємства не змогли обробити в цьому році свою землю і, відповідно, зібрати врожай", - зазначила вона.

У свою чергу юрист підприємств Козачек Олена повідомила на прес-конференції, що через цю ситуацію компанії наразі працюють у збиток, однак не йдуть на вимушені звільнення працівників.

"Підприємства намагаються працювати, отримують збитки. При цьому вони зберігають робочі місця. Податки підприємства сплачують у повному обсязі", - сказала вона.

За словам Грега Лайтфута, ситуація навколо бізнесу в Херсонській області та в Україні в цілому викликає серйозне занепокоєння.

"Незважаючи на задекларовані зміни, ми не бачимо жодних ознак демократичної та правової держави. Нам не зрозуміло, як народний депутат спільно із прокуратурою Херсонської області, тим більше у такий відповідальний для України час, здатні продовжувати працювати методами Януковича. Ми щиро сподівалися що заявам Українського уряду можна довіряти, але принаймні в Херсонській області прокуратура не зазнала жодних змін", - зазначив Лайтфут.

Він також звернув увагу на наявність "старих методів" знищення бізнесу, рейдерство, вимагання, шантаж заступника керівника Генічеської місцевої прокуратури Петренка Костянтина, начальника Чаплинського відділення національної поліції Ігоря Стадника, першого заступника прокурора Херсонської області Сергія Циганка, прокурора генічеської місцевої прокуратури Сімчук, народного депутата Паламарчука та його помічників – Ігоря Павловського та Ганни Калюжної.

On Top