Інклюзивний діалог Києва та Донбасу зможе запобігти новій конфронтації, - Медведчук

Лідер Громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук заявив, що зупинити затяжний збройний конфлікт, припинити кровопролиття і зберегти єдність і цілісність України можна лише забезпечивши інклюзивний діалог Києва та Донбасу.

"Президент Петро Порошенко вважає можливим проводити переговори із законно обраними представниками сходу України за умови, що вибори в регіоні пройдуть у відповідності з українським законодавством. ... Я щиро вітаю готовність Києва почати діалог з жителями Донбасу, тим більше що таку обіцянку неодноразово звучало з вуст українських політиків", - заявив Медведчук.

Він нагадує, що в травні 2014-го народні депутати ВР VII скликання прийняли Меморандум згоди і світу, проте ні один з пунктів так і не був реалізований, а зміни до Конституції, напрацьовані владою, не мають нічого спільного з обіцяної децентралізацією та незалежністю регіонів від центру.

"Повинен зазначити, що Київ проігнорував не тільки Меморандум порозуміння та миру, але і "Комплекс заходів по виконанню Мінських угод" - документ, схвалений лідерами країн "нормандської четвірки". ... Як результат - Донбас залишається кровоточить раною на тілі України", - підкреслив лідер Громадського руху.

На його думку, не допустити нового витка конфронтації можна лише одним способом - відновивши діалог Києва та Донбасу, і якщо для конструктивного діалогу з представниками окремих територій Донецької та Луганської областей мають відбутися місцеві вибори, то Київ зобов'язаний докласти максимум зусиль для їх проведення.

"Однак українська влада робить все для того, щоб вибори на непідконтрольній (та й підконтрольній) Києву територіях цього року не відбулися. ... Виникає закономірне питання: хто зриває мирний переговорний процес - Донбас, який наполягає на проведенні демократичних виборів по українському законодавству, або ж Київ?" - зазначив Медведчук.

На закінчення він висловив упевненість, що влада повинна, нарешті, виконати взяті на себе зобов'язання - забезпечити інклюзивний діалог, місцеві вибори, розширення повноважень регіонів і надання реальних прав місцевій владі, тому що тільки так можна зупинити затяжний збройний конфлікт, припинити кровопролиття і зберегти єдність і цілісність України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся