Інфляційні очікування на наступні 12 місяців знизились до 13,6%, - опитування НБУ

Інфляційні очікування на наступні 12 місяців у ІІІ кварталі становили в середньому 13,6% порівняно з 14,5% у ІІ кварталі 2011 р. Про це йдеться в черговому щоквартальному опитуванні керівників підприємств, яке було проведено Національним банком України (НБУ) в серпні 2011 р.
"Зростання споживчих цін, на думку респондентів, в основному обумовлюється зростанням витрат на виробництво, зокрема, цін на енергоносії. Вплив коливань обмінного курсу гривні та дій Національного банку України на інфляційні процеси оцінюється як невисокий", - відмічається у повідомленні. При цьому знизилася частка респондентів, які не очікують змін курсу гривні до долара США та євро.
Згідно з результатами опитування, баланс очікувань економічного зростання в наступні 12 місяців зріс на 1,7 в.п. - до 10,9%.
Крім того, вперше за останні 12 кварталів респонденти позитивно оцінили поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств, баланс очікувань зріс і становив 4,3% порівняно з (-2,9%) у ІІ кварталі 2011 р.
При цьому індекс ділових очікувань підприємств у ІІІ кварталі зменшився і становив 119,1% порівняно з 120,2% у попередньому кварталі.
"Респонденти відзначили збільшення жорсткості умов отримання банківських кредитів та очікують зростання потреб у позикових коштах у наступні три місяці. Використання кредитних ресурсів підприємствами найбільше стримують високий рівень відсоткових ставок за кредитами, у той самий час вплив фактору курсових коливань низький", - йдеться у результатах опитування.
В опитуванні НБУ взяли участь 1 250 підприємств з усіх регіонів країни, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся