Індивідуальні дії свідомих українців можуть бути більш ефективні, ніж колективні, - Ю.Андрухович

НовиниПолітика    28.12.2010 - 15:17

Індивідуальні дії свідомих українців можуть бути більш ефективні, ніж колективні. Про це інтернет-виданню «Політична думка» сказав письменник Юрій Андрухович, коментуючи відсутність реакції з боку Президента Віктора Януковича на лист представників інтелігенції з вимогою припинити політичні репресії проти опозиції.
«Відносно того, що ця влада ігнорує будь-які протести громадськості,фактично зрозуміло з перших днів її приходу до влади. Тому розраховувати на те, що вона змінить свою поведінку, наївно. Поступатися вона ні в чому не збирається і позиція громадян її не цікавить. Втім, є суспільство і є окремі особистості, які не можуть мовчати і не будуть мовчати. Тому є великі сподівання, що ці висловлювання не минають даремно, їх чують інші громадяни і це дає надію на об`єднання громадян у спротиві діям такої влади» , - наголосив Ю.Андрухович.
Таку позицію підтримує і доцент Києво-Могилянської академії Ігор Лосєв. За його словами, нинішня влада не зважатиме на позиції інтелігенції. Водночас він висловив переконання, що влада може відреагувати лише тоді, коли її сильно злякають. «Злякати їх можуть лише масові виступи. Це ми бачили у 2004 р., коли на Майдані стояли мільйон українців і ,власне, це лише їх і стримувало від радикальних дій. Люди мають негайно усвідомити, що якщо зараз не покласти край політичним репресіям, то завтра почнуть приїжджати машини, які в сталінські часи називали «чорний ворон» в помешкання до кожного і люди почнуть зникати зі своїх осель. Тому заяви інтелігенції мають розбудити якщо не патріотизм і соціальну активність, то принаймні інстинкт самозбереження. Зараз потрібно захистити не тільки демократію в країні, не тільки державу, а самих себе від масового терору, який може розпочатися», - зауважив вчений.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top