Імпорт сільгосптехніки цього року впаде на 20%, - учасник ринку.

Імпорт сільгосптехніки цього року впаде на 20% - з 240 млн долл. до 190-195 млн долл., повідомив РБК-Україна генеральний директор компанії "Амако" Віталій Скоцик.

За його словами, у 2009 р. імпорт впав в 100 разів - з 24 млрд долл до 240 млн долл. Причиною зниження імпорту є дефіцит обігових коштів у аграріїв, оскільки ті мають обмежений доступ до банківських кредитів та лізінгових схем.

Як відзначив експерт, інтенсивність ринку буде значно вища в осінню компанію, коли компанії, які зберуть урожай, отримають гроші і будуть купувати підприємства, що не пережили кризу. Отож, у 2010-2011 рр.очікується значна реструктуризація бізнесу, наголосив аграрій.

На думку представника галузі, 70% сільгосптехніки є зношеною, причому велику активність до нової техніки проявляють невеликі і середні господарства. "Є маса середніх і малих підприємств, які мають 5-7 тис га землі. Це середній прошарок. Вони не мають великих кредитних боргів та мають достатньо коштів для покупки техніки"», - сказав експерт.

За словами В.Скоцика, для розвитку оновлення сільгосптехніки держава має активізувати лізінгові схеми та відновити форвардні закупки зерна, що дозволить аграріям отримати «живі» гроші. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся