Хілларі Клінтон прибула до М'янми з офіційним візитом
Держсекретар США Хілларі Клінтон прибула сьогодні з офіційним триденним візитом у М'янму. Як передає Reuters, літак з Клінтон і групою офіційних осіб на борту приземлився в аеропорту нової столиці держави м. Нейп'їдо. В рамках даної поїздки, яка є першим візитом американського держсекретаря в М'янму за більш ніж 50 років, Клінтон має намір обговорити з керівництвом країни питання демократичних реформ. Держсекретар США також зустрінеться з Аун Сан Су Чжі (політичний діяч, лідер опозиції військовій хунті, лауреат Нобелівської премії миру за 1991 р.).
Нагадаємо, осінню 2010 р. в М'янмі відбулися перші в XXI столітті загальні вибори, за результатами яких в країні було сформовано новий уряд. Незважаючи на те, що більшість в нім складають висуванці партій, створених за підтримки військових, до складу нового Кабінету міністрів також увійшли представники, близькі до опозиції.
У М'янмі 30 березня 2011 р. була офіційно розформована військова хунта, що керувала країною майже 50 років. Передача владі цивільному уряду пройшла за закритими дверима, про неї було оголошено після завершення церемонії. Кабінет міністрів очолив Президент М'янми Тейн Сейн.
Відносно цієї азіатської країни діють санкції США і Євросоюзу (ЄС), введені світовою спільнотою у відповідь на порушення прав людини. У зв'язку з приходом до влади нового уряду США і ЄС почали обговорювати питання про припинення санкцій, але поки не виробили єдиної позиції по даній темі. Багато західних лідерів дотримуються думки, що навіть після розформування хунти в країні продовжуються порушення прав людини.
В середині листопада 2011 р. повідомлялося, що Президент США Барак Обама направить Клінтон в М'янму з метою вивчення можливостей налагодити економічні зв'язки між двома країнами. Глава держави висловив думку, що в М'янмі помітно "проблиски прогресу".
Обама уточнив, що головними ознаками поліпшення ситуації в цій державі Південно-Східної Азії стали ослаблення обмежень свободи преси, звільнення політичних ув'язнених і зміни в законодавстві. Американський Президент додав, що, якщо влада М'янми продовжать проводити демократичні реформи в країні, у США з'явиться можливість налагодити з нею нові відносини, незважаючи на побоювання американського керівництва щодо співпраці бірманських лідерів з Північною Кореєю. Інакше, заявив Обама, М'янму чекають подальші санкції.