ru ua

Група "Європейських лівих" з Європарламенту може стати третьою стороною в суді про заборону КПУ

Група "Європейських лівих" у Європарламенті може подати звернення як третя сторона в судовому процесі про заборону діяльності Комуністичної партії України. Про це на прес-конференції заявив депутат Європарламенту, член конституційного комітету ЄП, член фракції Європейські об'єднані ліві/Ліво-зелені півночі, професор публічного права Георгіос Катроугалос, передає кореспондент РБК-Україна.

"Тільки коли Комуністичну партію Греції легалізували, у нас почався демократичний процес. Сьогодні в Україні ми бачимо такий же процес з аналогічними звинуваченнями на адресу КПУ. Зокрема, в сепаратизмі. Але всі звинувачення на адресу нашої партії, як і на адресу КПУ, були безпідставними", - заявив він.

Він підкреслив, що під час процесу заборони Комуністичної партії в Греції відзначалися "політичні переслідування юристів партії".

"Ми бачимо, що відносно КПУ також розпочато політичний процес. Ми сподіваємося, що рішення суду буде прийнято, виходячи з європейських демократичних принципів", - зазначив Катроугалос.

"Я буду наполегливо пропонувати групі "Європейських лівих" у Європарламенті подати звернення в якості третьої сторони в цьому процесі. Я вважаю, що це питання демократії, який стосується не тільки України, але і всієї Європи, збереження демократії", - додав він.

Нагадаємо, Мін'юст України просить суд заборонити діяльність КПУ за сепаратизм.