Гриценко представив потенційного голову НБУ у своїй команді

Гриценко представив потенційного голову НБУ у своїй команді
Фото: Анатолій Гриценко та Олександр Савченко (прес-служба Гриценка)

Гриценко представив економіста Олександра Савченка

Кандидат у президенти Анатолій Гриценко під час прес-конференції у Харкові представив свою кандидатуру на пост голови Національного банку України (НБУ). Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Гриценка.

"Людина твердих принципів, вміє сказати "ні". Після обрання президентом Януковича написав заяву і одразу покинув Мінфін", – сказав Гриценко, представляючи економіста Олександра Савченка.

Олександр Савченко - банкір, доктор економічних наук. У 90-х розробляв основи нової монетарної політики України, був виконавчим директором Європейського банку реконструкції та розвитку. У 2005 році на посаді заступника голови НБУ контролював діяльність Департаменту валютного контролю та ліцензування та співпрацю з МВФ та Світовим банком. У вересні 2009 року став заступником міністра фінансів, а в березні 2010 року подав у відставку та очолив Міжнародний інститут бізнесу.

Під час представлення Савченко коротко розповів про те, яких змін потребує країна у банківській сфері.

"Треба відновити кредитування. Для цього є зовнішні та внутрішні фактори. Зменшити облікову ставку НБУ, бо Нацбанк не виконує функцію цінової стабільності. Банківський сектор треба забезпечити дешевими і довгими кредитами. Я впевнений, що НБУ та Уряд здатні відкрити 3-4 кредитні лінії по 300-400 млн євро кожна з міжнародними організаціями для підтримки малого бізнесу", - розповів Савченко.

У свою чергу Гриценко додав, що вже незабаром представить ще дві кандидатури у рамках квоти президента – міністра закордонних справ та генерального прокурора.

"Всі кандидатури, які я вже озвучив, - і Савченко, і Трепак, і Апаршин готові відразу включитись в роботу", - запевнив Гриценко.

Нагадаємо, раніше кандидат представив Віктора Трепака – потенційного голову СБУ, та Івана Апаршина – кандидатуру на пост міністра оборони.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся