Греція підписала 14 торгових угод із КНР

Під час чотириденного візиту віце-прем'єра Держради КНР Чжана Децзяна до Афін між грецькими і китайськими компаніями було підписано 14 торгових угод, передає РБК із посиланням на Associated Press. Жодних даних про вартість операцій поки не немає, проте відомо, що три з них були укладенні між грецькими транспортними компаніями і китайською компанією Cosco Group, яка є другим у світі і найбільшим у Китаї грузоперевізником. За умовами операції, в Греції для Cosco будуть побудовано 7 суден для перевезення навалювальних вантажів. У перспективі можуть бути побудовані ще чотири судна і зафрахтовані п'ять. Представники китайської компанії заявили, що зацікавлені в розширенні операцій в країні.
Крім того, було підписано угоду про співпрацю між телекомунікаційними компаніями - грецькою Hellenic Telecommunications Organization S.A. (OTE) і китайською Huawei Technologies. Про постачання до Китаю оливковогої олії домовилися також виробники продуктів харчування. Угоду про співпрацю в галузі перевезень підписали міністр транспорту КНР Лі Сенлінь і міністр економіки Греції Лука Катселі.
Вантажоперевезення - один із головних секторів економіки Греції. Країна контролює близько 20% світового торгового флоту. Китайська Cosco Group на даний момент володіє двома контейнерними терміналами в найбільшому грецькому порту Пірей за 35-річною концесією вартістю 1 млрд дол. (817,64 млн. євро).
Підписання згаданих угод володіє особливою стратегічною важливістю для грецької сторони через скрутну економічну ситуацію, що склалася в країні. Так, Афіни зобов'язалися проводити радикальну програму скорочення бюджетного дефіциту, який за підсумками 2009 р. досяг позамежних 13,6% від ВВП країни. Грецькі "заходи суворої економії" включають підвищення податків і акцизів, заморожування окладів держслужбовцям, урізування "тринадцятих" зарплат і інші заходи. Всі вони були обумовленні в рамках програми Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ) із порятунку грецької економіки, що має на увазі надання Греції фінансової допомоги на 110 млрд євро у вигляді трирічної програми кредитування за пільговими ставками, - значно нижче від ринкових.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся