Кордон з РФ і Молдовою посилили комплексами ядерної контролю

Кордон з РФ і Молдовою посилили комплексами ядерної контролю
Фото: установка комплексів TSA і RAPISCAN (dpsu.gov.ua)

Обладнання суттєво підвищить технічні здібності прикордонних нарядів

Український кордон з Російською Федерацією та Молдовою посилили сучасними комплексами радіоактивного і ядерного контролю. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресс-службу Державної прикордонної служби України.

Як повідомляється, на пунктах пропуску "Велика Писарівка" і "Миколаївка", які знаходяться на кордоні з Росією, а також КПП "Старокозаче" на кордоні з Молдовою були введені в експлуатацію сучасні високоефективні комплекси TSA і RAPISCAN. Це межі відповідальності Сумських, Чернігівських та Білгород-Дністровських загонів.

Керівник програми міжнародної технічної допомоги Дебра Мун зазначила, що Держприкордонслужба залишається надійним партнером і активною стороною у сфері недопущення транскордонного переміщення джерел іонізуючого випромінювання та ядерних матеріалів.

"Отримане обладнання суттєво підвищить технічні здібності прикордонних нарядів, зменшить навантаження на особовий склад і дозволить ефективно виявляти та протидіяти незаконному переміщенню небезпечних радіоактивних матеріалів через кордон", - йдеться в повідомленні.

Зазначимо, починаючи з 2005 року стаціонарними комплексами обладнані 74 пункту пропуску, крім того органи Держприкордонслужби також отримали 20 систем на базі автомобілів.

Нагадаємо, раніше РБК-Україна повідомляло, що США будуть сприяти розвитку корабельно-катерного складу Державної прикордонної служби України, а саме передадуть відомству два катери, які будуть обслуговувати 25 осіб.

Крім того, президент України Володимир Зеленський закликав керівників Волинської, Закарпатської, Чернівецької та Львівської митниць написати заяви про звільнення.


 
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся