ru ua

ГПУ виявила на фондовому ринку "сміттєві" цінні папери на близько 25 млрд гривень

ГПУ виявила на фондовому ринку "сміттєві" цінні папери на близько 25 млрд гривень Фото: ГПУ викрила схему відмивання коштів (фото з відкритих джерел)

Щомісячна реалізація таких паперів становить понад 1 млрд гривень

Генеральна прокуратура спільно з Національною поліцією виявила схему легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, за допомогою емісії та реалізації "сміттєвих" цінних паперів. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Як повідомляється, правоохоронцями встановлено, що посадові особи низки підприємств на території Києва організували незаконну схему легалізації незаконно отриманих коштів.

Схема полягала в тому, що використовуючи фіктивні підприємства зловмисники здійснювали фінансові операції з коштами, які надійшли за нібито придбані цінні папери, векселями від підприємств реального сектора економіки, які фактично не реалізовувалися, з метою виведення коштів у тіньовий неконтрольований державою обіг і переведення їх у готівку

Отримані цінні папери, вартість яких була штучно завищена в десятки разів, використовувались організаторами для їх подальшої легалізації.

Крім того, за допомогою зазначених цінних паперів підприємства реального сектора економіки ухилялися від сплати податків або мінімізували податкові зобов'язання.

В результаті діяльності злочинної групи, щомісяця реальному сектору економіки реалізовувалося "сміттєвих" цінних паперів на загальну суму понад 1 млрд гривень.

Слідством встановлено, що в даний час на фондовому ринку України обертаються "сміттєві" цінні папери 38 емітентів на загальну суму, необґрунтовано завищеною капіталізації, близько 25 млрд гривень.

Зараз правоохоронці проводять обшуки в приміщенні офісів підприємств, задіяних у протиправній схемі, і за місцем проживання осіб, що мають безпосереднє відношення до вчинення вказаних злочинів.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, на початку жовтня підрозділом по боротьбі з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Державної фіскальної служби в Закарпатській області встановлено факти можливого привласнення або розтрати бюджетних коштів при проведенні тендерної закупівлі транспортних засобів.