ua en ru

Держфінпослуг не планує вводити нові тимчасові адміністрації.

Департамент тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ Держфінпослуг поки що не планує вводити нові тимчасові адміністрації у фінансові компанії небанківського сектору. Про це РБК-Україна повідомила директор департаменту Галина Третьякова. За її словами, кількість компаній з тимчасовою адміністрацією скоротилася з 4 до 3. "Ми вивели адміністрацію з "УФС"; кредитній спілці "Галактика" ми подовжили ліцензію на 3 місяці, у КС "Добробут Полтавщини" вона закінчується 26 лютого, ми будемо виходити звідти", - повідомила Г.Третьякова.
Як зазначила представник Держфінпослуг, зібрання членів союзу "Добробут Полтавщини" було два протоколи різних мандатної комісій, які суперечили один одному. Проте в грудні суд став на бік однієї з комісій, і в січні тимчасовий адміністратор готується передати справи новому голові правління та спостережної комісії. За словами Третьякової, зараз головне завдання для тимчасової адміністрації - стежити за реалізацією прав по кредитному портфелю, з тим, щоб проходили аукціони заставного майна, а гроші надходили на розрахунковий рахунок.
По КС "Акорд" Держфінпослуг намагається провести збори його учасників, проте це дуже складно через велику кількість членів - 118 тис. чоловік. "Для того, щоб провести збори потрібно протягом 2-3 тижнів перевіряти документи колективом в 30-40 людей", - зазначила Третьякова, додавши, що в компанії налічується 26 тис. позичальників і 7 тис. вкладників.