США мають у своєму розпорядженні докази, що Росія відправляє дедалі більше військової техніки до кордону з Україною.
США мають у своєму розпорядженні докази, що Росія відправляє дедалі більше військової техніки до кордону з Україною. Про це на брифінгу заявила представник Державного департаменту США Джен Псакі (на фото), передає прес-служба Держдепу.
"Ми впевнені, як ми вже говорили минулої п'ятниці, що Росія минулого тижня почала розгортати ракетні установки на південному заході Росії і у Східній Україні. У нас також є інформація, що були підготовлені для цього додаткові баки, і це було нещодавно. Є відомості, що Росія в тому числі розгорнула на південному заході артилерію", - розповіла Псакі.
Вона додала, що, за інформацією Держдепу, найближчим часом вищеперелічене озброєння може бути поставлено бойовикам. Щодо цього у Держдепу є документи і відповідні карти.
Псакі уточнила, що і генсек НАТО Расмуссен заявляв про кілька тисяч додаткових військ біля кордону з Україною. "Це найближча відстань, на яку підійшли російські війська на території України з часу їх вторгнення до Криму", - заявила вона.
На запитання про те, що Держдеп думає про велику кількість біженців, Псакі відповіла, що потік не такий уже й великий. За її словами, "деякі російські джерела стверджують, що число біженців складає понад 100 тисяч". Згідно з даними ФМС, трохи більше 500 осіб з України звернулися за притулком у Росії від січня, зазначає вона.
Псакі зазначила, що, ймовірно, більшість цих людей - етнічні росіяни, які мають сім'ї в Україні. За словами представника Держдепу, моніторинг проводили українські прикордонники та міжнародні організації, які знаходяться в цьому районі.
Як заявила Псакі, припинення вогню на сході України було одностороннім - лише з боку офіційного Києва, а з російського боку жодних позитивних кроків не видно.
Представник Держдепу зазначила, що дії в Україні ведуть не "росіяни, а, звичайно, проросійські сепаратисти". "Але, знову ж, немає жодних сумнівів, на наш погляд, що Росія має можливість звернутися до них, щоб вони скласти зброю", - зазначила вона.
Нагадаємо, 10 червня в Держдепі заявили про те, що доручення Президента Росії Володимира Путіна про посилення охорони кордону з Україною не виконується.