ua en ru

"Голос": Україна має не піддаватись тиску Росії й бути готовою до загроз

"Голос": Україна має не піддаватись тиску Росії й бути готовою до загроз Фото: Роман Костенко вимагає скликати позачергове закрите засідання Ради (goloszmin.org)
Автор: РБК-Украина

Україна має витримати найбільшу за останні два роки загрозу воєнного загострення й тиск Росії, нарощуючи власну оборону і боєздатність. Парламент має включитись у вирішення нагальних питань, аби підготовка до можливого загострення була максимально швидкою і ефективною.

Про це заявив заступник голови фракції "Голосу" у Верховній раді, секретар комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, передає прес-служба.

Він наголошує, що "Голос" вимагає скликати позачергове закрите засідання Ради і заслухати військово-політичне керівництво, а також керівництво спецслужб та Міністерства зовнішніх справ, аби вжити негайних заходів для адекватної відповіді на загрози.

"Влада повинна максимально сконцентруватися і мати план дій для всіх можливих сценаріїв. В першу чергу, потрібно забезпечити готовність наших ЗСУ та спецслужб, а також консолідуватись з нашими міжнародними партнерами для максимально швидкої взаємодії під час можливого загострення", - заявив Костенко.

На його думку, Росія перевіряє нашу готовність та реакцію наших партнерів. Україна має показати, що не піддається тиску.

"Особливу увагу необхідно приділити ситуації в зоні ООС. Це місце, де ми щодня рахуємо втрати від "режиму тиші", сьогодні там загинули ще два захисники. Але тепер у зоні ООС можливі не лише обстріли, але й серйозніші провокації. Ми повинні дозволити нашим військовим на передовій повноцінно виконувати свій обов’язок і мати змогу запобігати реалізації ворогом його задумів ще на стадії підготовки. Зокрема не обмежувати проведення розвідки, а навпаки її посилення", - резюмував заступник голови фракції "Голосу" у Верховній раді.