ua ru

Голик: портал iGov передається на баланс Дніпропетровської ОДА

Голик: портал iGov передається на баланс Дніпропетровської ОДА Фото: Дмитро Дубілет, Яніка Мерило, Юрій Голік (прес-служба Дніпропетровської ОДА)

Портал iGov передається на баланс адміністрації

Радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації (ОДА) Валентина Резніченка Юрій Голик повідомив про те, що портал iGov передається на баланс Дніпропетровської ОДА. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, за словами Голика, це логічне розвиток проекту, задуманого Дмитром Дубілетом в 2014-му році, який робився силами волонтерів.

"З самого початку була задумка йти в цьому проекті по шляху ProZorro - почати проект як волонтерську ініціативу і потім перейти на баланс держави, ставши однією з успішних реформ сучасної України", - зазначив радник.

Голик також сказав, що передача порталу на баланс держави в особі облдержадміністрації важлива тим, що раніше, коли iGov звертався до керівників областей, міст і районів з пропозицією безкоштовної допомоги у впровадженні електронних послуг, в 99% випадків він отримував негативну відповідь з формулюванням "ви не державна структура, ми все зробимо самі".

"На жаль, у багатьох "самі" не вийшло. А у нас в Дніпропетровській області, завдяки позиції голови облдержадміністрації Валентина Резніченка, більше 300 послуг переведені в електронний вигляд", - сказав радник.

В даний час понад 400 електронних сервісів iGov працюють у Дніпропетровській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій та інших областях. Послуги порталу дозволяють мінімізувати кількість візитів громадян до чиновників або повністю позбутися від них.

Однією з функцій, яка з'явиться на базі порталу iGov, буде повноцінний кабінет жителя. Це сервіс, якого поки що немає в жодному населеному пункті країни в тому вигляді, в якому задумали його творці порталу.

Голик зазначив, що завдяки меру Дніпра Борису Філатову і його заступнику Яніці Мерило, кабінет жителя вперше з'явиться в самому Дніпрі, після чого буде спроектовано на всі населені пункти області.

Крім того, як пояснив Голик, портал iGov вже став частиною обласної програми розвитку сервісу надання адмінпослуг на території Дніпропетровської області, і всі ЦНАП, які діють в регіоні, будуть уніфіковані з допомогою iGov.

Згідно з законом про адміністративні послуги, тепер iGov має повне право офіційно, а не в тестовому режимі, запускати послуги по всій країні.

"Що ще більш важливо - це єдина позиція і області та обласного центру, і наш спільний підхід до розвитку та впровадження електронних сервісів на території Дніпропетровської області. Старт передачі iGov на баланс Дніпропетровської ОДА – це показовий приклад спільної роботи громади, волонтерів та двох держорганів на єдиний результат і розвиток країни", - сказав радник губернатора.

Дмитро Дубілет, підприємець і творець iGov, сказав, що портал перейде на баланс ДП при Дніпропетровській ОДА, і при цьому буде і далі працювати по всій Україні.

"Я і наша команда плануємо і далі займатися iGov — навіть більше, ніж раніше. Тепер - з офіційним статусом. Ми всі страшно заряджені на те, щоб послуги перейшли в електронну форму по всіх регіонах, а ті послуги, які вже впроваджені, працювали більш якісно", - сказав Дубілет.

Після закінчення процесу передачі адресу веб-порталу буде замінений igov.org.ua на igov.gov.ua.