ua ru

Голик: у Дніпрі відбудеться масштабний книжковий фестиваль Book Space

Голик: у Дніпрі відбудеться масштабний книжковий фестиваль Book Space Фото: Вікторія Наріжна і Юрій Голик

Книжковий фестиваль пройде з 28 по 30 вересня у Дніпрі

З 28 по 30 вересня у Дніпропетровську відбудеться міжнародний книжковий фестиваль Book Space, в якому візьмуть участь понад 60 видавництв з усього світу і 80 авторів. Організатори фестивалю - Дніпропетровська обласна та міська адміністрації, а також програма "Культурна столиця", повідомили у прес-службі ОДА.

Радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик та арт-директор фестивалю Вікторія Наріжна під час прес-конференції повідомили, що захід буде включати в себе книжкові ярмарки, презентації літературних новинок, поетичні читання, виставки, лекції, музичні виступи та спілкування з авторами з різних куточків світу.

Голик: у Дніпрі відбудеться масштабний книжковий фестиваль Book Space

Фестиваль пройде на декількох майданчиках: у будівлі Дніпропетровської ОДА, в Парку ракет та сквері Героїв. Музичну сцену розмістять в саду Музею українського живопису. Кожен фестивальний день будуть завершувати концерти таких груп: DZ'OB, Карпа та джазового проекту Мар'яни Савки "В саду".

Така назва фестивалю - Book Space - обрана з тієї причини, що Дніпро завжди грав провідну роль в освоєнні космосу, і тепер виникло бажання зіграти таку ж роль в "космічних книжкових технологіях".

"Ми хочемо популяризувати читання, прищеплювати любов до книг. В держустановах і школах по всій області ми вже давно встановлюємо бук-кроссінг і даруємо книги - це вже добра традиція, яка почалася з ДнепрОГА", - зазначив Голик.

За словами Голика, майбутній фестиваль буде масштабніший, ніж подібні заходи в інших містах України.

На книжковий фестиваль Book Space приїдуть видавці і автори з України, Франції, Польщі, Данії, США, Німеччини та інших країн. Серед гостей - підприємець та письменник Гарік Корогодський, письменниці Оксана Забужко та Ірена Карпа, поет-сатирик Андрій Орлуша. З США приїде історик, професор Гарвардського університету Сергій Плохій, з Франції - історик і письменник Андре Рош.

"У нас будуть дитяча, військова, поетична, історична, освітня програми. Більшість українських і зарубіжних гостей візьмуть участь в центральній програмі "Трансформація" - будуть різні дискусії, презентації книг та кінопокази", - розповіла арт-директор фестивалю Вікторія Наріжна.

Вона також повідомила, що на фестивалі будуть організовані лаунж-зони і фудкорти. Вхід – безкоштовний. З програмою можна ознайомитись тут.