Глава "Роснафти": ринок нафти контролюють США

Глава "Роснафти": ринок нафти контролюють США
Фото: Ігор Сєчін

"Саме у США є весь набір факторів, який формує розвиток конкурентного нафтового ринку"

Світовий ринок нафти контролюють США, а не ОПЕК. Про це заявив у Токіо на конференції "Енергоміст "Росія-Японія" президент компанії "Роснафта" Ігор Сечин, передає ТАСС.

"Ці зміни пов'язані, насамперед, з феноменом сланцевого видобутку і тією обставиною, що балансування, яке раніше здійснювалося країнами ОПЕК, перейшло, по суті, до регіонального ринку США, який перетворився в найважливіший регулятор глобального масштабу", - заявив Сєчін.

Глава "Роснафти" зазначив, що це сталося не тільки тому, що різко зросла сланцева видобуток, але й тому, що "саме у США є весь набір факторів, який формує розвиток конкурентного нафтового ринку".

"Це і фінансові джерела, фінансові деривативи, біржові майданчики, розвинена система нафтогазопроводів і величезна кількість підрядних організацій, які мультиплицируют на всю економіку ефект від галузі. У цьому зв'язку в коротко - і середньостроковій перспективі тенденції світового нафтового ринку також значною мірою визначатимуться ринком США ", - зазначив він.

Нагадаємо, міністр фінансів РФ Антон Силуанов заявляє, що резервний фонд Росії може вичерпатися до кінця 2016 року при збереженні нинішніх цін на енергоресурси.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся