Глава МВС Захарченко підписав наказ про покращення взаємодії міліції зі ЗМІ

Середа 21 грудня 2011 09:32

Наказ N936 "Про деякі питання покращення взаємодії органів внутрішніх справ зі ЗМІ" міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко підписав 19 грудня. Документ передбачає, що міліція сприятиме журналістам, які виконують свої професійні обов'язки. Зокрема, до 26 грудня 2011 року в МВС буде сформована робоча група із співробітників управління по зв'язках з громадськістю, головного штабу, департаменту охорони громадського порядку, управління юридичного забезпечення і департаменту профілактики правопорушень. До 20 січня 2012 року вона повинна підготувати проект методичних рекомендацій по взаємодії міліції з журналістами. Про це пише "Комерсант-Україна".

Як повідомив начальник головного управління по зв'язках з громадськістю МВС Володимир Поліщук, рекомендації будуть складені у вигляді інструкції, що роз'яснює міліціонерам, що можна, а чого не можна робити по відношенню до представників ЗМІ. "Наприклад, там може бути чітко вказано, що співробітник міліції ні за яких обставин не має права забирати у журналіста камеру, вимагати стерти фото- або відеоматеріали, закривати об'єктив. Якщо на масовому заході міліціонер відмітить, що хтось в натовпі заважає журналістові виконувати професійні обов'язки, він повинен негайно втрутитися і захистити його", - уточнив Поліщук. При цьому він додав, що МВС призначатиме співробітника, відповідального за взаємодію із ЗМІ на час проведення масових заходів. "Він контролюватиме дотримання прав журналістів, до нього можна буде поводитися з питаннями, скаргами або по допомогу", - відзначив Поліщук.

Окрім цього, наказ зобов'язує особовий склад МВС вивчити законодавчу базу, що регламентує діяльність журналістів, зокрема закони "Про доступ до публічної інформації", "Про державну підтримку ЗМІ і соціальний захист журналістів", "Про друкарські засоби масової інформації (пресі) в Україні", "Про телебачення і радіомовлення", "Про інформаційні агентства". Згідно з документом, міліціонери не повинні перешкоджати журналістам в зборі інформації, яка є відкритою для доступу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся