ДФС розслідує причетність "Альфа-Банку" до виплати "тіньової" зарплати бізнесу

ДФС розслідує причетність "Альфа-Банку" до виплати "тіньової" зарплати бізнесу
Фото: Відділення банку (РБК-Україна)

У відділеннях "Альфа-Банку" фахівці банку активно продають послуги по обслуговуванню зарплатних проектів як офіційно, так і розсиланням коштів на картки для виплат

Шевченківський районний суд схвалив клопотання Державної фіскальної служби (ДФС), у зв'язку з матеріалами слідчих ДФС, на продовження строку досудового розслідування у справі про змову працівників "Альфа-Банку" та інших банків з представниками бізнесу щодо зарплатних виплат працівникам підприємств без сплати податків і зборів.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням в Єдиному державному реєстрі судових рішень, ДФС вважає, що для ухилення від податків, банки нараховували зарплату, імітуючи готівкове поповнення карт для виплат через POS-термінали. За даними служби, це призвело до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах підприємствами реального сектора економіки.

Наголошується, що у відділеннях "Альфа-Банку" фахівці банку активно продають послуги по обслуговуванню зарплатних проектів як офіційно, так і розсиланням коштів на картки для виплат.

"В банківській установі ("Альфа-Банку") розроблена система преміювання (заохочення) працівників банку за результатами залучення клієнтів на зарплатні проекти, обов'язково, в тому числі, на неофіційні. Своєю чергою, посадові особи "Альфа-Банку" одержують комісійну винагороду в розмірі близько 2-2,5% з перерахованих коштів", - йдеться в ухвалі суду.

Згідно з повідомленням, надалі частина отриманих коштів перераховується на безтоварні операції, зокрема оплату фінансових послуг, оплати по кредиту, надання фінансових гарантій чи шляхом інкасації доставляється в каси "Альфа-Банку".

Зазначається, що підприємства укладали договори в частині виплати офіційної заробітної плати - пакетної програми у ряді комерційних банків України, а також другий, не облікованої зарплати, отримуючи переважно від 5 тис. грн на карту для виплат, яку оформляли паралельно з основною за вказівкою керівництва підприємства при працевлаштуванні на роботу.

Водночас, в самому "Альфа-Банку" відзначають, що здійснюють свою діяльність виключно в рамках українського та міжнародного законодавства, нормативних документів Національного банку України, правил і вимог міжнародних платіжних систем.

"Це підтверджується результатами планових та позапланових перевірок НБУ та інших контролюючих органів, в тому числі в частині надання стандартних платіжних сервісів, які не виявили порушень в діяльності банку. В рамках згаданого в публікації досудового розслідування Банк, співпрацюючи зі слідством і виконуючи рішення судових інстанцій, надав представникам правоохоронних органів вичерпну, достовірну інформацію і документи, дав згоду і взяв участь в проведенні слідчого експерименту з використанням обладнання Банку ", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що один з системно важливих банків "Альфа-банк" у зв'язку з коронавірусом в Україні закрив 45 відділень.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

Автор: РБК-Україна

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся