Герус прокоментував ситуацію навколо шахти "Краснолиманська"

Герус прокоментував ситуацію навколо шахти "Краснолиманська"
Фото: Андрій Герус (ЦЕНЗОР)

Експерт вважає позитивним явищем збільшення поставок вугілля шахти "Краснолиманська"

Екс-член НКРЕКУ Андрій Герус вважає, що збільшення поставок вугілля шахти ТОВ "Шахта Краснолиманська" на державну генеруючу компанію "Центренерго" є позитивним явищем, яке підвищить конкуренцію. Про це Герус написав на своїй сторінці в Facebook.

"У 2017 році на ринку вугілля з'явився новий гравець ТОВ "Шахта Краснолиманська". Їх стало троє: ДТЕК, Держшахти, Краснолиманська. В принципі це добре, якийсь натяк на конкуренцію. Єдиний, кому можна поставляти таке вугілля (марка Г) - "Центренерго", якому у 2017 р. поставляли державні шахти та ДТЕК. В принципі "Центренерго" тут поступило правильно: ну раз вас троє, то оголошуємо торги на біржі", - написав він.

Герус прокоментував ситуацію навколо шахти "Краснолиманська"

Нагадаємо, вчора голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець висловив припущення, що закупівля вугілля ТОВ "Шахта Краснолиманська" зруйнує систему збуту державних шахт Львівсько-Волинського вугільного басейну і може викликати нову хвилю акцій протесту шахтарів.

"Завжи була така схема – щоб зекономити на транспортуванні державні західноукраїнські шахти своє вугілля везли на "ДТЕК Західенерго", а в вугілля з ДТЕКу з Павлограду та Добропілля на "Центренерго"... Якщо "Центренерго" відмовляється від продукції "Павлоградвугілля" та "Добропіллявугілля" (на користь ТОВ "Шахта Краснолиманська"), то ДТЕК його повезе на своє "Західенерго". Відповідно, шахтарям Львівсько-Волинського басейну буде нікуди збувати свою продукцію. Такі ж проблеми виникнуть і у державних шахт "Селидіввугілля" та "Лисичанськвугілля", - заявив Волинець.

Як повідомляє сайт "Наші гроші", у 2012-2013 роках Державна служба геології та надр України передала вугільні пласти державної шахти "Вугільна компанія "Краснолиманська"  приватним компаніям з однойменними назвами. Пласти були передані в оренду на 20 років, а усі фірми належали оточенню Олександра Януковича – сина тодішнього президента. Януковичу віддали в тому числі ті пласти вугілля, на яких шахтарі держшахт вже вели роботи, а держава вклала до цього 0,5 млрд грн в їх оснащення.

У 2016 році Нацполіція відкрила кримінальне провадження щодо передачі надр компаніям з орбіти Олександра Януковича. Водночас гірники шахт, які втратили пласти, реальним власником компаній у ЗМІ називають бізнесмена Віталія Кропачова. Повідомлялось, що на початку 2018 року компанія Кропачова викупила 87% акцій четвертої фірми – власника пластів на шахті "Краснолиманська", що раніше належала екс-депутату Партії регіонів Ігорю Гуменюку та низці донецьких бізнесменів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся