ua ru

У Німеччині вимагають розслідувати отримання країною права на проведення ЧС-2006

У Німеччині вимагають розслідувати отримання країною права на проведення ЧС-2006 Фото: екс-президент ФІФА Йозеф Блаттер

Видання Zeit оприлюднило інформацію про те, що Німеччина отримала ЧС-2006 в обмін на поставки зброї Саудівській Аравії та інвестиції в Азію

Голова комісії бундестагу з спорту Дагмар Фрайтаг вимагає розслідувати інформацію про нібито нечесного шляху отримання Німеччиною права на проведення чемпіонату світу з футболу в 2006 р., передає Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

За словами Фрайтаг, "після останніх подій всі розуміють, що питання можуть виникати по кожному з чемпіонатів світу".

Крім того, представник партії "Союз 90/ "Зелені" Эзкан Мутлу направив листа канцлеру Німеччини Ангелі Меркель і чолі Міністерства внутрішніх справ країни Томасу де Мезьеру. Депутат вимагає провести розслідування опублікованих у ЗМІ чуток і оприлюднити його результати.

Приводом для запитів депутатів бундестагу стала з'явилася напередодні публікація газети Zeit, в якій стверджується, що при виборі місця проведення ЧС-2006 Німеччина купила голоси від Саудівської Аравії, Південної Кореї та Таїланду через постачання зброї та інвестиції. Видання вказує на те, що незадовго до засідання виконкому ФІФА, на якому повинні були вибрати місце проведення ЧС-2006, німецький концерн Daimler інвестував сотні мільйонів євро в південнокорейський автоконцерн Hyundai, син засновника якого входив у виконком ФІФА з правом голосу. В Таїланд обіцяли інвестувати німецькі Bayer AG і Volkswagen, а Саудівська Аравія отримала від Німеччини протитанкові гранатомети.

Вибори країни проведення ЧС-2006 проходили в 2000 році. Видання вказує на те, що фаворитом тоді вважалася ПАР, однак заявку Німеччини підтримали азіатські федерації, що і зумовило результат голосування.

Нагадаємо, Федеральне бюро розслідувань (ФБР) США в рамках слідства у справі про корупцію в Міжнародної федерації футболу (ФІФА) перевірить, чому організація довірила проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 рр. в Росії та Катарі.